Adéla Stopka


Ilustrátorka na volné noze bydlící už nějaký ten pátek v Brně. I když vystudovala teoretickou fyziku, nakonec u ní převážila vášeň pro krásné věci a vrátila se k umělecké tvorbě, která se časem překlopila až do profesionální ilustrace. Nejvíce miluje oblast fantasy, pohádek a sci-fi, při malbě ráda využívá svou lásku k technice, složitým perspektivám a temnotě. Na druhou stranu má v oblibě výrazné barvy a barevné kombinace, a také roztomilé, plyšové a pastelové věci. Doposud spolupracovala s firmami a uskupeními, jako jsou Česká televize, CooBoo, Fragment,  Slovart, Dobrovský, Masarykova univerzita, Akademie věd ČR, Fair Trade atd. Je vášnivým čtenářem, ale krom četby se ve volném čase věnuje cosplayi, všemožným výtvarným technikám a s manželem luštění šifer (na šifrovačkách), pořádání fastivalu Animefest, chození po horách a trávení času s jejich psem.

Související akce a aktuality:

Když se v životě vše roztříští

Když se v životě vše roztříští
12.07.2024 | Víkendovky

Tento týden už začalo parádní letní počasí, a tak doufám, že se nemusíte nic učit, nemusíte (moc) pracovat a máte čas se zašít někde s knížkou a konečně si v klidu (u vody nebo s klimatizací) číst. Protože od čeho jiného taky prázdniny na světě jsou, že?

Číst více

Naučí se motýl znovu létat?

Naučí se motýl znovu létat?
08.03.2024 | Víkendovky

Adéla minulý týden psala o Mrtvé říši od Stacey Marie Brown a ukázala tu její famózní českou obálku. Já bych dnes chtěla představit jeden český rukopis, který má s Mrtvou říší cosi společného.

Číst více

VŠICHNI JSOU MRTVÍ?

VŠICHNI JSOU MRTVÍ?
01.03.2024 | Víkendovky

Když jsem včera ostatním kubulínkám nabídla, že dneska napíšu blog, protože vám potřebuju představit další knihu od Stacey Marie Brown z divokého světa lidí a fae, opravdu jsem si nemyslela, že budu v pátek ráno sedět u počítače, který na mě bude posměšně blikat černým kurzorem na bílém pozadí, protože já akorát koukám z okna, mám okno a hlavou se mi honí jen: „Všichni jsou mrtví, Dejve…“

Číst více