CooBoo

Taky vám přijdou Velikonoce nefér?

Taky vám přijdou Velikonoce nefér?
01.04.2021 | Víkendovky

Je tu jaro!!! Já už jsem se fakt nemohla dočkat, až sníh a teploty pod nulou odtáhnou do pryč a konečně bude venku sluníčko a rozkvetlo. Nevím, jak vám, ale mně pak přijde všechno trošku veselejší a mám pocit, že dokonce existuje naděje, že všechny lockdowny a zombie apokalypsy jednou skončí.

Číst více

Jak přežít víkend

Jak přežít víkend
19.03.2021 | Víkendovky

V sobotu začíná astronomické jaro, čili logicky za oknem sněží a mrzne. Takže až půjdete ven, pěkně se jarně oblečte, ať si odhrnování sněhu užijete o to víc. Anebo se prostě na sníh vykašlete, zůstaňte doma a užijte si víkend někde v křesle a s co nejvíc a s co nejlepšími knihami. Alespoň tak to plánuju já – hned ráno nažhavím kávovar, abych se pak celý den proléval jedním espressem za druhým a četl korektury hned dvou skvělých knih (tímto bych rád poděkoval VŠEM, kteří mě pravidelně zásobují prací na víkendy, abych se nenudil… Takže děkuju, Katko).

Číst více

Zombie apokalypsa vol. NEVIMKOLIK

Zombie apokalypsa vol. NEVIMKOLIK
12.03.2021 | Víkendovky

Pomalu se nám blíží výročí vydání prvního kubulínského rádce na přežití zombie apokalypsy. To to uteklo, co? Michalův poslední blog, kde se zasnil, jaké by to bylo cestovat někam do zahraničí, mi trochu pocuchal nervy. A když jsem pak konečně vyždímala probrečený kapesník a začala jsem zase něco vidět, dočetla jsem o víkendu u snídaně knihu jedné italské autorky a musela jsem pro nový kapesník, protože mi to zcela neodbytně připomnělo, že letos se opět nebude konat knižní veletrh v Bologni. Na ten se všichni jeho účastníci těšívají kvůli skvělým knihám, stravitelnější podobě, než jakou má monstrakce ve Frankfurtu, a především kvůli pití a jídlu a taky kvůli jarnímu počasí, které tam tou dobou vždycky bývá mnohem příjemnější než v Praze.

Číst více

Už nám konečně nadchází hlavní knižní sezona!

Už nám konečně nadchází hlavní knižní sezona!
05.03.2021 | Víkendovky

Nazdárek, jak se vám daří? Já v první řadě doufám, že jste tenhle první týden té nejtužší lockdownové apokalypsy zvládli hlavně ve zdraví, ale taky v co největší psychické pohodě. Že si uděláte každý den chvilku pro sebe a zachumláte se pod deku s nějakou milou knížkou a ideálně taky pořádným hrncem čaje, kafe nebo kakaíčka, zkrátka něčeho, co vás zahřeje na duši. Knížky jsou na tohle období za mě nejlepší terapie – taky se mi teď dost intenzivně prostě dějou. Člověk mě chvíli pustí na internet a hle, tu zvoní pan PPL, tu pan GLS a balíčky se vrší a kupí… no nádhera je to, co vám budu povídat!

Číst více

Je libo něco k zakousnutí?

Je libo něco k zakousnutí?
25.02.2021 | Víkendovky

Jak říká Michal, co by to bylo za kubulínský blog, kdybych ho nezahájila okénkem o počasí? Poslední dny jsou po ránu čím dál zamlženější, až se bojím, že se jednoho dne vzbudím a za oknem neuvidím nic než Rákosníčkovo bílo. Zároveň nastalo to otravné období, kdy ráno mrznete, ale odpoledne se pečete, protože jste se samozřejmě moc oblékli… snad brzo přijde to opravdové jaro. Nevím jak vy, ale já se ho nemůžu dočkat. Nicméně tyhle tajuplné mlhy se vcelku hodí ke knize, o které vám chci dneska psát.

Číst více

Po celém světě

Po celém světě
19.02.2021 | Víkendovky

Mě sice nikdo nemůže podezírat z toho, že bych neměl rád zimu, ale když jsem v pátek ráno vyšel na zahradu, nadechl se a ve vzduchu bylo cítit jaro, když jsem viděl, že během dvou dnů zmizel všechen sníh (poslední ubohé zbytečky leží už jen v nejhlubším stínu), byl jsem tak nadšený, že jsem se rozhodl bosý projít trávou. Toho jsem začal litovat asi o dvě vteřiny později, když jsem zapadl do jakési směsi bláta a ledu, kterou jsem se pak následující půlhodinu snažil umýt ledovou vodou ze sudu pod okapem.

Číst více

Co s letošním Valentýnem

Co s letošním Valentýnem
12.02.2021 | Víkendovky

Nazdárek párek! Před dvěma lety jsem ve valentýnském blogu psala o fenoménu „Galentines Day“, kdy holky místo romantiky se svou lepší polovičkou (nebo třetinou) slaví čtrnáctý únor se svými kámoškami, protože pořádné přátelství, na rozdíl od některých lásek, trvá věčně.

Číst více