Bojíte se umělé inteligence?

Bojíte se umělé inteligence?
| Víkendovky

Ne? Tak možná byste trochu měli… Co když se z ní stane vysoce inteligentní svébytná bytost a rozhodne se ovládnout planetu Zemi a ještě se bude tvářit, že se vlastně lidem snaží pomoct? A jak člověk s omezenou inteligencí pozná, jestli nekecá?

Číst více

Každému něco chybí a něco přebývá

Každému něco chybí a něco přebývá
| Víkendovky

Máte rádi knihy Ruty Sepetysové? Jestli se vám líbí historické romány v jejím stylu, které se rozhodně nedají označit za klasické historické romány a já je mám vlastně daleko radši, mohla by se vám líbit knížka, která má u nás vyjít už docela brzy – zhruba v polovině června.

Číst více

Co hýbe naším a vaším knižním světem

Co hýbe naším a vaším knižním světem
| Víkendovky

Tak co, přiznejte se, kdo jste byl minulý týden na Světě knihy a žádnou knížku jste si neodnesl domů? 😊 Věřím, že se pár takových najde, ale jste vzácní zhruba jako opravdoví jednorožci, takže gratuluju vašemu sebeovládání. A u všech ostatních doufám, že jste ještě nestihli přečíst úplně všechno, co jste si přinesli domů. Děkujeme všem, kdo jste se přišli podívat, zvlášť v sobotu na HumbookStage nebo na besedu Karolíny Meixnerové s Markétou Lukáškovou o několik stanů vedle a statečně jste snášeli všudypřítomné davy i rozmary počasí.

Číst více

Veletržní blog (a zase ta Alice Oseman)

Veletržní blog (a zase ta Alice Oseman)
| Víkendovky

Je to zase tady! To období v roce, kdy se Holešovice hemží knihomoly, kteří zvesela a s plnou peněženkou přicházejí na Svět knihy utratit své životní úspory (nebo aspoň výplatu). Protože odejít z výstaviště bez jediné knihy je podle mě zhola nemožné. Kdo to dokáže, ten to nemůže mít v hlavě v pořádku. No fakt! Přece! Tolik knih najednou! Tolik báječných knih!

Číst více

Svět knihy 2024 s CooBoo

Svět knihy 2024 s CooBoo
| CooBooNews

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy proběhne tento rok od 23. do 26. května v prostorách pražského Výstaviště. Přijďte oslavit svátek všech knihomolů spolu s námi! Již tradičně na vás čeká bohatý program i knihy se speciální veletržní slevou.

Číst více

První tip na letní čtení aneb vychází další Westovka

První tip na letní čtení aneb vychází další Westovka
| Víkendovky

Letos v květnu je někdy tak teplo, že mám pocit, že začalo léto, dětem se blíží prázdniny a je čas plánovat dovolenou. Ona to úplně není pravda a dnešní deštivé počasí to potvrzuje, ale i tak se můžeme v dnešním blogu zasnít a začít si představovat, kam bychom se chtěli vydat v létě na cesty. A projet si kus Států by rozhodně nebylo od věci, a když už ne doopravdy, tak aspoň na papíře s Kasie West. Vzít karavan, pár kamarádů (z dětství?) a vyjet vstříc novým místům a dobrodružstvím…

Číst více

Swiftí humbooková jízda

Swiftí humbooková jízda
| Víkendovky

Zdravíčko vespolek, dneska si dáme jeden blogísek ze záhrobí, co říkáte? Už se mi po CooBoo tak stýskalo, že jsem na mateřské nevydržela a musela jsem si dát redakci jedné knížky. Zvlášť proto, že se na ní podílela moje oblíbená česká autorka (mrk mrk) Ola alias Nofreeusernames a taky dvě další superkreativní humbookové duše Monča Seidlová a Marky Forejtová. Můžeš říct: Miluju tě je na světě, zaplavuje Instagram a my jí v CooBoo rozhodně musíme věnovat blog, žejo!

Číst více

Road trip po Španělsku

Road trip po Španělsku
| Víkendovky

O téhle knížce už se chystám psát nějakou dobu, ale pořád na mě nějak nepřicházela řada. A dneska jsem se konečně dočkala. Zajímavá je minimálně v tom ohledu, že tak nějak souběžně se chystal k vydání její původní (anglický) text a na jeho motivy se natáčel film. A ten byl ve finále překvapivě hotový dřív než knížka. Byl dostupný na Amazonu, Netflixu a v některých státech ho promítali i v kině. Jmenuje se See You on Venus.

Číst více

Sladkosti a temnosti

Sladkosti a temnosti
| Víkendovky

Je to neskutečné, ale největší knižní svátek, Svět knihy, už nás čeká za měsíc a kousíček! Vám se to možná bude zdát jako strašně dlouhá doba, ale my jsme jím žily už zhruba od druhé poloviny prosince, protože knihy, které vyjdou tak akorát před touhle velkou slávou, jsme připravovaly samozřejmě už dlouho dopředu. Momentálně se tisknou v tiskárnách a my se nemůžeme dočkat, až si jimi budeme moct zalistovat. Redaktorský život však pádí vpřed jako splašená herka a už se brodíme příběhy, které si budete moct přečíst o prázdninách nebo na podzim.

Číst více