Rozloučení s čarodějnicemi

Víkendovky

Čusky čauky všem, tak jak se těšíte na Vánoce? Listopad je za mě jeden z nejhorších měsíců roku (spolu s únorem, a možná taky lednem), takže jeho úspěšné přežití v mém případě závisí na tom, že si co nejvíc protáhnu takové ty pěkné halloweenské podzimní radosti a pak nasadím rovnou vánoční světýlka a koledy. Z několika stran jsem si vyslechla, že na Vánoce je ještě brzy (což je blbost), takže se pořád zuby nehty držím čarodějnického módu.

No a do toho mi samozřejmě báječně zapadá i knížka, o které vám tu chci dneska povědět – Bohové a monstra, poslední díl ze série Holubice a had, totiž uzavírá letošní kubulínskou knižní produkci a bude poslední knížkou, která nám letos vyjde (samozřejmě pokud se něco nepokazí, nepoužijí v tiskárně do té doby všechen papír, co mají, a tak vůbec). A já mám hroznou radost, protože je to pro mě letos už druhá uzavřená série (nad Studií ohně jsem tu už taky juchala). Každá dovydaná série je pro mě tak trošku důvod k oslavě, protože to fakt není samozřejmost – a Holubice a had se povedla fakt mimořádně.

A jakoby, já se nedivím! Hlavní protagonisti Lou a Reid, čarodějnice a lovec čarodějnic, mají báječnou chemii a „od nepřátelství k lásce“ je jeden z nejpopulárnějších romantických trendů vůbec. A jestliže ve dvojce autorka možná malilinkato klopýtla a příběh neměl takový spád, jak jsme všichni doufali, tak ve třetím díle, který vyjde pod názvem Bohové a monstra, už zase jede na plný pecky a střílí po čtenářích tu nějaké to posednutí, tu návštěvu podmořského národa a jejich paláce, tamhle draka a tadyhle trápeníčko ve vztazích mezi matkami a dcerami. Víc vám k ději tedy neprozradím, protože je to přeci jen třetí díl a velké finále, ale musím říct, že mě to bavilo zase stejně jako jednička. Což za mě byla jedna velká čtivá jízda.

Tahle knížka tedy bude naši letošní produkci uzavírat, ale my už dávno chystáme tituly na příští rok, protože v nakladatelském světě jdou ručičky hodin vždycky trochu napřed. Iveta teď louská korekturu Příručky pro Navěky a Nikdyvíce, což je doplňkový, celobarevný díl k sérii Škola dobra a zla, který vás provede studiem na téhle škole a obsahuje fakt kupu vychytávek, poznámek, návodů, jídelníčků a medailonků. Adéla zase rediguje Red Tigress, druhý díl Dědictví krve, abyste si zase mohli dát začátek roku ve společnosti Any a její krvavé magie – o čemž vám určitě poví v některém z příštích blogů. Michal připravuje další z řady CooBoo Classics, dlouho slibovanou Emmu od Jane Austenové. A já trávím už pořádnou řádku dnů s Nestou a Cassianem, protože Dvůr stříbrných plamenů se blíží do finiše – a jo, vím, že je to už taková naše mantra, ale to je fakt dlouhá kniha! Tak s námi ještě mějte chvíli trpělivost.

No a pokud byste se s námi chtěli před Vánoci vidět, třeba nám říct nějaké své tajné tipy na knihy, které byste rádi viděli v českém překladu, dali si kafe nebo horkou čokoládu, koupili si nějaké knížky za pár korun a přispěli tím na dobrou věc, stavte se za námi na náš Dobročinný bazárek za čtrnáct dnů, 27. 11. v kavárně Alibi.

Mějte se blaze a přežijte listopad!

Katka