Komiks

V šedých tónech - grafický román

Ruta Sepetysová


Barevná komiksová adaptace slavného historického románu

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera do jejího domova ale vtrhne sovětská tajná policie. Linu, jejího brášku i jejich maminku čeká deportace do pracovních táborů na Sibiři. Dívka musí v nelidských podmínkách bojovat o svůj život i o životy všech, které miluje. Přitom tajně schraňuje vzkazy v podobě kreseb s nadějí, že je jednoho dne někdo objeví a vyjde najevo, jakým peklem si lidé v pracovních táborech museli procházet.

Více

399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Ruta Sepetysová v komiksu

Ruta Sepetysová v komiksu
24.02.2023 | Víkendovky

Minulý týden jsem se slunila na horách, a tak za mě psaní pátečního blogu musela převzít Adéla. Tenhle týden už jsem ale zase zpátky, i když bez sluníčka, a tak je páteční blog na mně. Jestli jste měli příležitost prohlédnout si náš ediční plán na první pololetí 2023, určitě vám neušlo, že v květnu budeme vydávat komiksovou adaptaci románu Ruty Sepetysové V šedých tónech. A právě o ní bych chtěla dnes psát.

Detailní informace

Žánr komiks
Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.05.2023
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,393 kg
Jazyk čeština
Původní název Between Shades of Gray - The Graphic Novel
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petr Eliáš
EAN 9788076617230
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Recenze

Databazeknih.cz - V šedých tónech - grafický román

...„Dnešní grafické romány je radost číst. Žasnu nad tím, jak je to hezky ilustrované a zpracované. Těžké téma uchopené tak, že je Vám z toho až špatně. Výrazy, pocity hlavních hrdinů jako kdyby to viděl člověk naživo.“...

Autor

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová se narodila a žije v USA, ale má evropské kořeny – její litevský otec uprchl do Ameriky po druhé světové válce. Ruta na svůj původ a historii Evropy nezapomíná, naopak z ní čerpá inspiraci. Je autorkou skvěle hodnocených historických próz, publikovaných ve více než padesáti zemích celého světa a přeložených do více než třiceti jazyků. Mezi její nejúspěšnější knihy patří román Sůl moře o námořní katastrofě lodi Wilhelm Gustloff.

Profil autora