Komiks

V šedých tónech - grafický román

Ruta Sepetysová


i Připravujeme

Barevná komiksová adaptace slavného historického románu

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera do jejího domova ale vtrhne sovětská tajná policie. Linu, jejího brášku i jejich maminku čeká deportace do pracovních táborů na Sibiři. Dívka musí v nelidských podmínkách bojovat o svůj život i o životy všech, které miluje. Přitom tajně schraňuje vzkazy v podobě kreseb s nadějí, že je jednoho dne někdo objeví a vyjde najevo, jakým peklem si lidé v pracovních táborech museli procházet.
Více

399 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Ruta Sepetysová v komiksu

Ruta Sepetysová v komiksu
24.02.2023 | Víkendovky

Minulý týden jsem se slunila na horách, a tak za mě psaní pátečního blogu musela převzít Adéla. Tenhle týden už jsem ale zase zpátky, i když bez sluníčka, a tak je páteční blog na mně. Jestli jste měli příležitost prohlédnout si náš ediční plán na první pololetí 2023, určitě vám neušlo, že v květnu budeme vydávat komiksovou adaptaci románu Ruty Sepetysové V šedých tónech. A právě o ní bych chtěla dnes psát.

Detailní informace

Žánr komiks
Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.05.2023
Formát 160x230 mm
Jazyk čeština
Původní název Between Shades of Gray - The Graphic Novel
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petr Eliáš
EAN 9788076617230
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Autor

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová se narodila a žije v USA, ale má evropské kořeny – její litevský otec uprchl do Ameriky po druhé světové válce. Ruta na svůj původ a historii Evropy nezapomíná, naopak z ní čerpá inspiraci. Je autorkou skvěle hodnocených historických próz, publikovaných ve více než padesáti zemích celého světa a přeložených do více než třiceti jazyků. Mezi její nejúspěšnější knihy patří román Sůl moře o námořní katastrofě lodi Wilhelm Gustloff.

Profil autora