Young adult

Šťastně až navěky?

F. T. Lukens


Feel-good fantasy, ve které se mísí artušovské legendy s LGBTQ+ tematikou

Arek nikdy moc nepřemýšlel o tom, co se bude dít, až naplní věštbu, která říká, že je osudem určen jakožto vyvolený, který zachrání království Ere před zlým vládcem. Takže teď, když se mu konečně (trochu nešikovně) podařilo popravit tyrana Úděsného (ukázalo se, že kouzelné meče vyskakující z bažin nejsou předem nabroušené, kdo by to byl řekl), on a jeho roztodivná skupinka společníků vlastně neví, co dál. Arekův nejlepší kamarád, mág Matt, ho přesvědčí, že by se měl pro jistotu prohlásit dočasně králem, než se jim podaří pravou dědičku zachránit z věže. Až na to, že princezna je mrtvá. A Arek je teď králem. Tahle role navíc přichází s drobňoučkým háčkem: musí si do osmnáctých narozenin vybrat drahou polovičku, nebo jeho život skončí. 

Osmnáct bude Arekovi za tři měsíce, takže se zoufale pustí do hledání lásky svého života, aby si zachránil krk - a začne svými společníky, kteří ho doprovázeli na výpravě. Ale jeho pokusy oslnit své přátele se vždycky dřív nebo později pokazí... než zjistí, že lásku měl celou dobu přímo před očima.

Více

399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 328
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 13.03.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,331 kg
Jazyk čeština
Původní název So This Is Ever After
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zuzana Bičíková
EAN 9788076616868
Věk od 13
Edice HumbookTip
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Recenze

tazrzka.cz - Šťastně až navěky?

„Jde o naprosto nenáročné, pohodové queer čtení, u kterého od začátku víte, jak příběh skončí, ale stejně si ho dokážete naplno vychutnat. Kniha srší humorem, kouzly i romantikou, budete se culit a budete se smát. Věřím, že dokáže potěšit jak fanoušky fantasy žánru, tak ty, co běžně preferují spíše contemporary, protože kombinuje to nejlepší z obojího.“

Autor

F. T. Lukens

F. T. Lukens

F.T. Lukens se ve své tvorbě zaměřuje na fantastiku všeho druhu a s velkou oblibou píše queer YA romány plné rozmanitosti a humoru. Fantasy román The Rules and Regulations for Mediating Myths & Magic získal cenu Bisexual Book Award v kategorii spekulativní fikce a byl nominován také na Cybils Award v roce 2017. F.T. Lukens žije v Severní Karolíně se svou drahou polovičkou, třemi dětmi, třemi psy a třemi kočkami.

Profil autora