CooBoo

Zrazený Syn nekonečna

Zrazený Syn nekonečna
14.05.2021 | Víkendovky

Když píšu tenhle blog, venku už druhý den nepřetržitě prší, lidé ulice brázdí na gumových člunech, kolem okna mi spokojeně plave rodinka kachen a soused začal shromažďovat všechna zvířata v páru a stlouká jakousi kocábku. Nicméně nikdo si nestěžuje, protože je to příjemné osvěžení po těch třídenních hicech, které nás sužovaly kolem minulého víkendu. A má to samozřejmě jeden opravdu velký bonus – s konvicí čaje a kávovarem po ruce se teď skvěle čte. Takže stačí nahodit deku, napít se a ponořit se do dvou knih, které mi přistály na stole.

Číst více

Článek z Pravidel pro holky

Článek z Pravidel pro holky
07.05.2021 | Víkendovky

Chystám se znovu psát o Pravidlech pro holky. Jednak proto, že k tomu svádí ta trochu zimní obálka (musela jsem si dneska po ranní procházce se psem od nosu ulomit rampouch, aby mi nepřekážel při psaní… kam se podělo to jaro???), a hlavně proto, že jsme se rozhodli zveřejnit úryvek z knížky (což moc často neděláme).

Číst více

Letní příval romantiky

Letní příval romantiky
30.04.2021 | Víkendovky

Na co se v posledních dnech nejvíc těšíte? Tak já třeba na to, že se konečně otevřou kadeřnictví, protože to vypadá, že se tak opravdu stane! A myslím, že třeba takový Michal se mnou dost souhlasí, na našich pravidelných videoporadách se postupně mění v bujnější a bujnější chodící keř vlasů. Je skoro škoda, že vám tady k blogískům nepřidáváme aktuální fotky, hm…

Číst více

Cestování letos jenom na papíře?

Cestování letos jenom na papíře?
23.04.2021 | Víkendovky

Začínám blog tradičním meteorologickým okýnkem. Už je tu jaro? Fakt jo? Už nikam nepůjde? Nevím, jak vy, ale mám plné zuby toho letošního aprílového počasí. Tohle je totiž apríl se vším všudy a to mě teda fakt neba. Protože sníh v dubnu? Kdo je na to zvědavý? Chci už konečně strčit všechny teplé bundy a šály hluboko do skříně a vytáhnout třeba balerínky, projít se na boso po trávě… A netrpělivě vyhlížet léto, zmrzlinu, prázdniny a dovolenou! Vždyť už je to za pár!

Číst více

Cestování časem a čtenářské výzvy

Cestování časem a čtenářské výzvy
16.04.2021 | Víkendovky

Je za námi přibližně třetina nového roku, což pro mě znamená čas, kdy začínám trochu propadat čtenářské beznaději. Na Nový rok je to jiné, to si vždycky natěšeně sednu a začnu si sepisovat a zadávat všelijaké čtenářské výzvy. A tak si v rámci posilvestrovského nadšení svatosvatě přísahám, že na Goodreads si zadám a přečtu o deset knih více než loni (i když jsem loni poslední dvě knihy dočítal o půlnoci při přípitku), vzpomenu si, že určitě musím dočíst Kafkův Zámek, který jsem rozečetl už asi desetkrát a nikdy se nedostal přes stranu 70, někdo má skvělou výzvu, kde čte knihy podle barvy obálky, hlavního hrdiny nebo podle toho, že na straně 34 musí být jednorožec se dvěma rohy – a co na to já?

Číst více

Taky vám přijdou Velikonoce nefér?

Taky vám přijdou Velikonoce nefér?
01.04.2021 | Víkendovky

Je tu jaro!!! Já už jsem se fakt nemohla dočkat, až sníh a teploty pod nulou odtáhnou do pryč a konečně bude venku sluníčko a rozkvetlo. Nevím, jak vám, ale mně pak přijde všechno trošku veselejší a mám pocit, že dokonce existuje naděje, že všechny lockdowny a zombie apokalypsy jednou skončí.

Číst více

Jak přežít víkend

Jak přežít víkend
19.03.2021 | Víkendovky

V sobotu začíná astronomické jaro, čili logicky za oknem sněží a mrzne. Takže až půjdete ven, pěkně se jarně oblečte, ať si odhrnování sněhu užijete o to víc. Anebo se prostě na sníh vykašlete, zůstaňte doma a užijte si víkend někde v křesle a s co nejvíc a s co nejlepšími knihami. Alespoň tak to plánuju já – hned ráno nažhavím kávovar, abych se pak celý den proléval jedním espressem za druhým a četl korektury hned dvou skvělých knih (tímto bych rád poděkoval VŠEM, kteří mě pravidelně zásobují prací na víkendy, abych se nenudil… Takže děkuju, Katko).

Číst více

Zombie apokalypsa vol. NEVIMKOLIK

Zombie apokalypsa vol. NEVIMKOLIK
12.03.2021 | Víkendovky

Pomalu se nám blíží výročí vydání prvního kubulínského rádce na přežití zombie apokalypsy. To to uteklo, co? Michalův poslední blog, kde se zasnil, jaké by to bylo cestovat někam do zahraničí, mi trochu pocuchal nervy. A když jsem pak konečně vyždímala probrečený kapesník a začala jsem zase něco vidět, dočetla jsem o víkendu u snídaně knihu jedné italské autorky a musela jsem pro nový kapesník, protože mi to zcela neodbytně připomnělo, že letos se opět nebude konat knižní veletrh v Bologni. Na ten se všichni jeho účastníci těšívají kvůli skvělým knihám, stravitelnější podobě, než jakou má monstrakce ve Frankfurtu, a především kvůli pití a jídlu a taky kvůli jarnímu počasí, které tam tou dobou vždycky bývá mnohem příjemnější než v Praze.

Číst více