Poslední výprava na Ostrovy bohů

Poslední výprava na Ostrovy bohů
27.09.2023 | Víkendovky

Musím říct, že v redakci je to teď trochu smutné – Katka mateří na mateřské, Adéla se sluní na ostrově uprostřed Středozemního moře a Iveta dneska pracuje z domova. Takže se tu dívám na svůj polovypitý hrnek kafe (no dobře, já si dělám zásadně jednolokové a silné), závidím Adéle a Ivetě a přemýšlím, kde jsem udělal chybu. Nicméně i když sedím v kanceláři, na ostrov se plavím – vlastně hned na několik ostrovů.

Číst více

HumbookFest už je za dveřmi

HumbookFest už je za dveřmi
22.09.2023 | Víkendovky

Blíží se konec září – dnes už i počasí naznačuje podzim – a s koncem září se blíží i říjen a s ním samozřejmě… HumbookFest! Což mi připomněla kupička knížek, kterou jsem včera našla na stole u sebe v kanceláři.

Číst více

O Neplavci

O Neplavci
15.09.2023 | Víkendovky

Tak jak si zvykáte na to, že už je vlastně podzim? Teda že by spíš měl být, počasí je pořád dost letní, ale večer nebo ráno už to připomíná čas, kdy člověk netouží po ničem jiném než chlupaté dece a horké čokoládě… Já jsem se s tím teda pořád ještě moc nesmířila (taky jsme měli celé léto v kanceláři arktické klima, žejo), ale na druhou stranu máme na podzim dost dobré vyhlídky, protože se chystá obrovská kupa skvělých knížek, které se přesně na takové chladnější večery hodí. Takže vlastně asi dobrý…

Číst více

Zářijová inspirace

Zářijová inspirace
08.09.2023 | Víkendovky

Když člověk chodí do práce, najednou začne zapomínat na věci, které ještě nedávno hodně intenzivně řešil. A tak když jsem v pondělí nastoupil do metra, byl jsem trochu zaražen, že poslední dobou obvykle poloprázdné vagony jsou najednou narvané k prasknutí žáky a studenty, kteří kromě obvyklých stesků na to, že jim opět nepřišel dopis z Bradavic, řeší, kde byli o prázdninách, co dělali a moc se jim (ne)chce zpátky do školy. Po deseti minutách intenzivního přemýšlení mě konečně trklo, že už je září a začal školní rok. Po vyřešení téhle záhady jsem tak konečně mohl v klidu jít do práce. Nicméně i když jsem se snažil, cestou jsem si stále nemohl navodit tu směsici těšení se, nadšení, že uvidím spolužáky, a trochu naštvání, že už zase začala škola, kterou jsem vždycky prožíval první školní den. Takže si myslím, že i v práci by měly být povinné dvouměsíční prázdniny, aby tyto pocity zažívali všichni. 😉

Číst více

Kam se ztrácí slunce?

Kam se ztrácí slunce?
01.09.2023 | Víkendovky

Srpen se – ráda bych řekla, že pomalu, ale mně to teda uteklo pekelně rychle – přehoupl v září a počasí poslední dny není nic moc. Není zrovna teplo, dost často prší… Ale jedno pozitivum bych na tom přece jen našla. Aspoň nám v kanceláři odpadly obligátní dohady ohledně klimatizace a jejího nastavení. Teď už neběží vůbec, protože není co klimatizovat. Upřímně doufám, že se to ještě alespoň na chvíli změní, ale kdo ví.

Číst více

Zatím se mějte

Zatím se mějte
25.08.2023 | Víkendovky

Čusky čauky, tak je tady (skoro) konec srpna a s ním i blog, na který se chystám vlastně od začátku roku. Tak nějak se věci seběhly a já budu po téměř přesně pěti letech CooBoo snad jen na čas opouštět a od víl, upírů a podobné havěti se přesouvat k havěti plenkové, dudlíkové a zásypové. Jo, rozšifrovali jste mě správně, nastupuju na mateřskou.

Číst více

Princeznovský život s basketbalistou

Princeznovský život s basketbalistou
18.08.2023 | Víkendovky

Pánové snad odpustí, že budu generalizovat holčičí pohled na věc – ale vsadím se, že většina z nás aspoň na chvíli chtěla být princeznou. Šatičky, botičky, plesíčky, služebnictvo, aby člověk nemusel hnout prstem a hrozně pohodlný život… (Čím jsem starší, tak bych se teda radši vzdala těch společenských akcí ve prospěch služebnictva, co by za mě uklízelo, pralo a žehlilo a odepisovalo na maily, ale to už je jiná pohádka.)

Číst více

Letní boxíkování

Letní boxíkování
11.08.2023 |

Sice se to zdá jen jako pár dnů, kdy jsem vám v blogu psal, ať si užijete prázdniny a léto, ale mám pro nás všechny špatnou zprávu. Až tohle budete číst, bude minimálně 11. srpna a já osobně jsem to vždycky měl hozené tak, že do 15. srpna je to skvělé, léto, voda, čtení, party, drinky (nealko)…

Číst více

Kam jsi, léto, kam jsi odešlo

Kam jsi, léto, kam jsi odešlo
04.08.2023 | Víkendovky

Zdravíčko, zdravíčko, jak se daří? Abych začala obligátním meteorologickým okénkem, na které všichni čekáte a těšíte se: Michal jásá, já pláču, protože v posledním týdnu léto kamsi odešlo a ty větry a deště teda nic moc. Kde jsou moje třicítky? Vrátí se ještě? Jestli jste na mojí straně a radši byste ještě po velkých douškách nasávali vitamin D… neříkejte to před Michalem, který má na srdci dobro naší planety a vysvětlil by vám, že tady všichni shoříme a umřeme, takže jen ať je konečně zase „normální srpnové počasí“ a leje a fouká. A takhle my si tady žijeme.

Číst více

EDIČNÍ PLÁN NA DRUHOU PŮLKU ROKU 2023

EDIČNÍ PLÁN NA DRUHOU PŮLKU ROKU 2023

Milé čtenářky, milí čtenáři, jako už tradičně vám o prázdninách přinášíme nový ediční plán na druhou polovinu roku 2023. Opět je nabitý skvělými tituly a my se při jeho prohlížení už nemůžeme dočkat, až všechny ty knihy přečteme a připravíme je pro vás. A s těžkým srdcem pak vybíráme těch několik málo, které vám chceme představit už na tomto místě.

Číst více