VŠICHNI JSOU MRTVÍ?

Víkendovky

Když jsem včera ostatním kubulínkám nabídla, že dneska napíšu blog, protože vám potřebuju představit další knihu od Stacey Marie Brown z divokého světa lidí a fae, opravdu jsem si nemyslela, že budu v pátek ráno sedět u počítače, který na mě bude posměšně blikat černým kurzorem na bílém pozadí, protože já akorát koukám z okna, mám okno a hlavou se mi honí jen: „Všichni jsou mrtví, Dejve…“

Možná mi ty korektury už vážně lezou na mozek, ale třeba to ještě nebude tak hrozné, neb další kniha této naší (i vaší) oblíbené autorky se jmenuje Mrtvá říše (a s jedním kultovním seriálem podezřele oblíbeným u části naší redakce však nemá pranic společného).

Jedná se už o třetí díl série Divoká říše, TAKŽE BACHA, SPOILERY, a tentokrát se společně s hlavní hrdinkou Brexley podíváme do Čech, konkrétně do Prahy a taky do Kostnice v Sedleci u Kutné Hory. Byla unesena povstaleckou skupinou a na začátku knihy se ocitá v jejich sídle, kde se s odhodlaností sobě vlastní přidává k jejich tajným operacím. A nebyla by to Brexley, aby při nich každou vteřinu nešlo o život. Do života se jí stále podivně míchá nechvalně proslulý Warwick Farkas – tu ji zachrání, tu ji úplně vytočí, a jsou chvíle, kdy by byla nejšťastnější, kdyby jí vůbec nelezl na oči… Jenže jejich spojení je opravdu silné, nikdo neví, proč tomu tak je, a zdá se, že jen tak rozejít se prostě nemohou. Ani trochu. Brexley má navíc stále čím dál víc otázek o svém původu a o tom, co je vlastně zač, nicméně se nezdá, že by pro ni někdo mohl mít uspokojivé odpovědi… Nebo přece?

Celým příběhem se navíc jako červená nit táhnou parádní výstupy oblíbeného komického dua Opie & Mrňouska, které ovšem není jenom proklatě zábavné, ale taky nesmírně užitečné, protože s nižšími fae se jaksi vůbec nepočítá, a tak zvládnou překonat překážky, které jsou pro vyšší fae i lidi neřešitelným problémem. Vyprávění má od začátku až do konce naprosto strhující tempo a nenechá vás ani na chvíli vydechnout. Na konci naštěstí nejsou všichni mrtví, ale jízda to je, to mi věřte. KONEC SPOILERŮ.

Příběh v parádním překladu Veroniky Trusové doplňuje naprosto nejúžasnější obálka Adély Stopky. Já vím, řeknete mi, že Adéla je prostě strašně šikovná, že všechny její obálky jsou super. A já bych souhlasila, nicméně tohle je prostě úplně jiný level!!! Nechci se vytahovat nad tím, jak vypadají originály, ale rozumíme si, že jo?

Na Mrtvou říši si budete muset počkat ještě do konce dubna (ale nebojte, to čekání bude stát za to!). Což vlastně znamená, že pokud jste s touhle sérií ještě neměli tu čest, úplně v pohodě to do té doby stihnete dohnat. 😊

Bára momentálně čte Anatomii srdce, Iveta louská Kříž u potoka a Tereza se chystá na Uvidíme se včera.

Mějte se krásně a čtěte! 😊

Adéla