Kubulínský blog zase trochu jinak

Víkendovky

Tentokrát jsme o sepsání kubulínského blogu požádali naši stážistku, která k nám od září týden co týden chodí nakukovat do redakce. Má tak možnost si vyzkoušet v přímém přenosu, co všechno obnáší práce v nakladatelství. No a náš každotýdenní blog je jen střípkem, který ji rozhodně nemohl minout.

Týden se s týdnem sešel a do kanceláře zrovna svítí slunce zpoza jemného závoje způsobeného prachem ze Sahary. Kvetou stromy, vzduch voní a zrovna včera jsem na stromě zahlédla holuba doupňáka, který se právě vrátil ze zimoviště někde na jihu Evropy. Znamená to jediné. Jaro je tu.

Nechci se příliš rozněžňovat nad příchodem nejkrásnějšího ročního období, protože právě rozněžňování bylo minulý týden až až. Od redakce se ke mně dostaly krásné katalogy z právě probíhajícího knižního veletrhu v italské Bologni, odkud možná přiletěl i onen doupňák. Bolognský veletrh se uskutečňuje zjara každoročně už od roku 1963. A jelikož je per ragazzi, věnuje se knížkám hlavně pro ty nejcitlivější duše malých čtenářů. V katalogu byly ukázky knížek, které budou dost možná těmi prvními, které se dětem dostanou do ruky. Jsou plné rozkošných barevných obrázků a stejně roztomilých příběhů se šťastným koncem. Ale nebojte, ani na starší čtenáře se nezapomíná! V katalozích jsem pečlivě procházela hlavně sekce young adult a dávala jsem dohromady seznam titulů, které by mohly redakci CooBoo zajímat. A že jich bylo! Už jen díky anotacím a krásnému grafickému zpracování mi do oka padlo asi dvacet různých titulů. Ať už pokračování úspěšných sérií, jejichž vydání má CooBoo na kontě, nebo sladce vypadající romanťárny či dobrodružné příběhy fantasy světů. Tak pevně doufám, že se některá z knížek zalíbí i redakci a vy si ji pak budete moct přečíst.

Mějte se krásně a čtěte!

Marie