Amie Kaufmanová


Amie Kaufmanová je bestsellerovou autorkou magazínu The New York Times a mezinárodně úspěšnou autorkou. Její knihy vyšly ve více než 30 zemích a chystají se podle nich filmy. Amie vyrůstala v Austrálii a příležitostně v Irsku. Má tituly z historie, literatury a práva. Často spolupracuje s Jayem Kristoffem, se kterým napsali série Illuminae a Aurora. Žije v Melbourne se svým manželem, psem a mimořádně velkou osobní knihovnou. 

Související akce a aktuality:

Cestování časem – anebo ne?

Cestování časem – anebo ne?
08.07.2022 | Víkendovky

Je začátek července a to neomylně znamená jediné – začaly letní prázdniny. A nikde to nepoznáte lépe než v ranním autobusu nebo metru na tvářích studentů. Během školního měli většinou krhavé ospalé oči, zírali do mobilů, pospávali, nepřítomně koukali do blba nebo poslouchali hudbu a bylo na nich vidět, že ze všeho nejradši by byli kdekoli jinde. Prostě všeobecný zmar. Zato teď?! Teď člověk žádné takové tváře nevidí, protože všichni studenti jsou doma a nejspíš v posteli a ani je nenapadne, aby se v půl sedmé ráno někam plahočili. Naštěstí mě do práce láká alespoň představa libovolného množství kafe zdarma a vyhlídka, že se pustím do čtení další knihy mé oblíbené autorské dvojice Jay Kristoff a Amie Kaufamnová.

Číst více

Aurořino vzplanutí a spousta otázek

Aurořino vzplanutí a spousta otázek
27.08.2021 | Víkendovky

Takže to tak vypadá, že jsme skočili rovnou do mého oblíbeného podzimu – venku prší, ke sněžení to nemá daleko a teploty jsou ideální. Do toho se nemilosrdně blíží konec prázdnin. Člověk by řekl, že by na někoho mohla padnout depka. Ale to se určitě nestane, protože tu přece máme spoustu knih, které je potřeba dočíst.

Číst více

Prázdniny a Aurora povstávají!

Prázdniny a Aurora povstávají!
10.07.2020 | Víkendovky

A je to tady, oficiálně začaly prázdniny (i když musím uznat, že letos to byly napůl prázdniny už od března). Čili v MHD potkám první školou povinné nejdřív o půl desáté, koupaliště jsou narvaná (letošní počasí je ideální – dva dny deště na čtení doma a jeden den veder na čtení na koupališti) a nedaleký skatepark zase žije dlouho do noci.

Číst více