Beletrie pro dospělé

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.

Ještě ráno si Kady myslela, že rozchod s Ezrou je ta nejhorší věc, co ji ten den potká. Jenže odpoledne někdo přepadl jejich planetu.

Je rok 2575 a soupeřící megakorporace, Biotech a AnothTech, bojují o moc a s ní i o vzdálenou planetu, sotva víc než ledem pokrytý kus skály na konci vesmíru. Jen škoda že nikdo nevaroval lidi, kteří na ní žijí. A Kady a Ezra, kteří spolu skoro nemluví, najednou zjistí, že se musejí v husté palbě nějak dostat k evakuačním lodím, a i když to dokážou, nepřátelská flotila je bude pronásledovat.

Ale tím jejich obtíže nekončí. Smrtící virus plague se utrhl ze řetězu a děsivě zmutoval. Umělá inteligence flotily, která by je měla chránit, se navíc patrně stane jejich nepřítelem. A nikdo z velení jim nepoví, co se děje. Kady se pokusí nabourat do spleti dat, aby odhalila pravdu, a je čím dál tím jasnější, že jí s tím pomůže jeden jediný člověk: její bývalý kluk, se kterým se už nikdy nechtěla ani vidět.

PRO INFORMACI: Román Illuminae, vyprávěný skrze ohromující kombinaci dokumentů, záznamů, e-mailů, vojenských rozkazů, pohovorů či přepisů ze sledovacích kamer, je prvním dílem nesmírně napínavé, akční trilogie o ceně pravdy, narušených životech a odvaze obyčejných hrdinů.

AMIE KAUFMANOVÁ je autorkou úspěšné trilogie STARBOUND.

JAY KRISTOFF zase napsal úspěšnou trilogii LOTUS WAR.

Dohromady měří tři metry osmdesát a žijí v australském Melbourne. Dále mají každý po jednom partnerovi (kteří silně trpí jejich spisovatelskou vášní), dva záchranářské psy a velikánské zásoby kofeinu. Setkali se díky daňovým zákonům a už zůstali spoluautory, protože oba rádi na papíře vyhazují kdeco do vzduchu a ničí lidem životy.

Více

369 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 608
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.11.2016
Formát 152x288 mm
Hmotnost 1,098 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název Illuminae
Původní jazyk angličtina
EAN 9788075442239
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Video

Recenze

Sabina Poláková

kukatko.cz - Illuminae – knižní vesmírný Star Trek

„...Illuminae vyniká svým dokonalým grafickým zpracováním, jedinečným stylem vyprávění i svým příběhem. Lze ji přirovnat ke Star Treku pro mladší čtenáře. Pokud máte rádi napětí, bojůvky a máte chuť na pár střetů vesmírných plavidel, je to kniha pro vás..."

ABC - Klasické sci-fi Illuminae

„…Naprosto jedinečná kniha je vlastně sbírkou dokumentů mapujících celou událost a zachovává i jejich grafickou podobu..."
Alena Vocelková

idnes.cz - Rozhádaní puberťáci bojují proti nákaze

„…Už po nahlédnutí do knihy Illuminae od Jaye Kristoffa a Amy Kaufmanové je jasné, že v rámci četby pro náctileté přináší něco nového…“
Penny

blog Penny and books - Illuminae – Amie Kaufman, Jay Kristoff

„…Věřte mi, že nic lepšího letos už číst nebudete. Prosím vás, dejte této knize šanci a prožijte emocionální explozi, o které se vám ani nezdálo. Nebudete litovat. Slibuji..."
GiraffeAndy

blog giraffeandy.blogspot.cz - Recenze: Illuminae

„…Grafické zpracování je jednoznačně nedílnou součástí tohoto románu, autoři si tu hodně hráli s typografií a také s pravopisem. Všechny chaty i další dokumenty v knize jsou psány tak, aby působily autenticky... To vše dodává knize něco navíc oproti jiným podobným románům..."
Ivcca

blog Obsessed with books - Illuminae - recenze

„...Příběh má takový spád, že nedostanete šanci začít se jen malinko nudit. Akce střídá akci a člověku se v hlavě rojí nové a nové otázky. Líbí se mi, jak je příběh rozmanitý a snoubí v sobě mnoho námětů, takže napětí je téměř neustávající..."

blog Repello Mudletum - Akta Illuminae #1

„…Celý tenhle příběh, celá tahle kniha je zkrátka a dobře jedno velké umělecké dílo, na které se nebudete moci vynadívat..."

Autor

Amie Kaufmanová

Amie Kaufmanová

Amie Kaufmanová je bestsellerovou autorkou magazínu The New York Times a mezinárodně úspěšnou autorkou. Její knihy vyšly ve více než 30 zemích a chystají se podle nich filmy. Amie vyrůstala v Austrálii a příležitostně v Irsku. Má tituly z historie, literatury a práva. Často spolupracuje s Jayem Kristoffem, se kterým napsala série Illuminae a Aurora. Žije v Melbourne se svým manželem, psem a mimořádně velkou osobní knihovnou. 

Profil autora

Autor

Jay Kristoff

Jay Kristoff

Narodil se v Perthu v Austrálii. Jako dítě rád a často hrál deskové hry a vášnivě četl. Poté vystudoval uměleckou vysokou školu. Nejdříve pracoval v reklamě, ale později se plně ponořil do vlastní literární tvorby. Žije v Melbourne se svou manželkou a psem. Proslavil se především trilogií Nikdynoc a sérií Illuminae, kterou napsal společně s Amie Kaufmanovou.

Profil autora