Všechno nejlepší, CooBoo!

Víkendovky

Nazdárek všem! Dnes se navzdory nechutnému počasí hlásím s převratnými novinkami. Takže si uvařte pořádný hrnec čaje, jak se na tohle depresivní období sluší a patří, a jdeme na to.

Rok se s rokem sešel a víte, co tu je? Další kubulínské narozeniny, letos už třinácté! A to mi přijde zcela neuvěřitelné, protože si ještě dost živě pamatuju naši narozeninovou party ke kulatinám, která byla tedy legendární. Nicméně CooBoo už je puberťák! Třináct let, to už je věk, kdy by si samo CooBoo mohlo přečíst velkou většinu kubulínských knížek a kdy už je samo tím opěvovaným young adult jedincem. Letos tedy žádné večírky a oslavy nečekáme, ty si necháme zase na nějaké další (polo)kulatiny. Ale stejně bychom chtěli té naší růžovoučké značce něco málo popřát. Michal by celému nakladatelství přál další a další tituly od Sarah J. Maasové, nechť příval jejích nápadů nikdy neustane. Adéla by CooBoo přála méně tlustých bichlí, což se s předchozím přáním sice trošku pere, ale nevadí, jen ať si to správné čtivo najde každý, nejen ti, co zbožňují tisícistránkové traktáty. Ivet by si pro CooBoo přála další a další nadějné české autory, kteří nás i čtenáře okouzlí svými příběhy. A já bych CooBoo popřála vás, věrné čtenáře, kteří při nás stojí leckdy už celých těch třináct let. Tak to s námi vydržte i nadále! 🎉

A kdybyste se s námi třeba chtěli vidět, pozdravit se, pokecat, co a jak s CooBoo do dalších let, tak můžete na HumbookFestu, na který se už konečně prodávají lístky! VIP vstupenky na autogramiády zahraničních autorek jsou fuč, ale tu obyčejnou, která vám pořád zaručí vstup na veškeré besedy a kreativní dílny i autogramiády všech českých hvězd, pořád seženete právě tady. Tak se vidíme!

No a kromě CooBoo narozenin jsem vám přišla popovídat taky o jedenáctém HumbookTipu, který už by měl vyjít (snad, doufejme, modlíme se) za týden! Jenom nestvůra od Vanessy Len je pecka. Ale jakože fakt. Vy už víte, že pro fantasy mám slabost, jo. A tyjo, tohle je přesně ten typ fantasy, pro které mám extra slabost, protože se tady cestuje časem, a omg, je snad něco lepšího? Já vím, že frčí víly, jo. Ale čas!!! A Londýn! A taky nestvůry, co ten čas kradou lidem, aby se v něm samy mohly pohybovat. A nestvůrné rody, tajná útočiště, pravidla uvnitř pravidel, mýty a legendy a upršeně britská atmoška – hele, nic není víc podzim než tahle kniha. Navíc je to poměrně snadno spolknutelný kousek, 400 stran zvládnou všichni ostřílení maasologové raz dva a zbyde vám čas i na další kousek. Holky z HumbookTeamu za tohle ručí a já teda taky, protože je to knížka, která mě fakt okouzlila na první dobrou a bylo mi jasné, že ji pro CooBoo musím vybojovat stůj co stůj. Teď se dá ještě koupit v předprodeji, takže neváhejte a jděte do ní (s kódem HUMBOOKTIP11 se slevou a dopravou zdarma). Joan, která si jednoho dne vyrazí na rande se svým panem vysněným, jen aby zjistila, že pochází z rodiny nestvůr, které umí cestovat časem, a že její vyvolený je lovcem právě takových nestvůr, si vás získá. Její život totiž rozhodně není peříčko: brzy poté, co odhalí, co je vlastně zač, totiž přijde o svou rodinu a je vržena časem kamsi do neznáma s velmi nepravděpodobným spojencem z konkurenčního nestvůřího rodu. A vy pomalu spolu s ní objevujete krásy i ošklivosti, a hlavně pravidla nestvůřího světa, který se skrývá v tom našem všem na očích.

Poslední odstavec tohoto blogísku samozřejmě musí patřit všem ostatním a kouskům, které právě čtou. A je to zas různorodá přehlídka, protože už jsme všichni zpět z dovolených a zase po uši zaboření v knihách. Adéla se pustila do korektury Zvrácených pout, což je druhý a závěrečný díl vílí série Prázdné sliby, a jestli knižní božstva dají, vyjde ještě pěkně na podzim, aby na vás mohl čekat pod stromečkem! Iveta dočítá Nezapomeň na mě, heavy contemporary / sci-fi, o kterém vám psala v minulém blogu a na které já jsem extra zvědavá. A Michal zase ladí korektury nové Gierové, o které se víc dozvíte v blogu ještě předcházejícím. Do konce roku tak na vás čeká ještě hromada super čtiva a my jsme zvědaví, co na ně řeknete!

Mějte se fajn, nezmrzněte a čtěte!

Katka