Deset let CooBoo | Albatros media

Deset let v CooBoo

Víkendovky

Panečku, zdá se mi to jako fakt neuvěřitelně dlouhá doba. A připadá mi, že to není možné. Kdyby mi někdo tehdy před těmi deseti lety řekl, že jednou budu psát takovýhle blog a jak to budeme slavit ve velkém, asi bych nevěřila.

Ale je to tak, CooBoo je deset let a oslavy probíhají už dobře měsíc. Už jste mohli vidět tolik videí, která se oslav týkají! Třeba o tom, jaká je moje, Michalova, Adélina či Katčina kniha desetiletí. Mohli jste se podívat na trochu potupný souboj kubulínů (Ale bála jsem se, že to bude horší! Nedovedete si představit ten pocit, jaké by to asi bylo, kdybychom nic nevěděli :D). Popřála nám celá spousta našich spolupracovníků, až z toho musela být dvě videa a jedno je dojemnější než druhé (a to ještě jedno fakt speciální video teprve chystáme…). No a tajnou oslavu nám dokonce uspořádal i HumbookTeam.

 

Zkrátka jak říkám, nevěřila bych. Je to celé takové surreálné, ale milé :D A takové opravdu nejmilejší vyvrcholení toho všeho byl úterní večer, kdy jsme pořádali párty pro lidi, kteří CooBoo za tu dekádu dělali a dělají tím, čím je. Oslava se vážně povedla a já jsem si vymyslela, že tam promluvím, za což jsem se před začátkem asi tisíckrát proklela, protože fakt nejsem řečník. Ale chtěla jsem poděkovat všem, kdo toho za ty roky pro CooBoo spoustu znamenali. A abyste o to nepřišli, zmíním je i v dnešním blogu. Úplně nejdůležitější člověk byla a je Karolina Medková, první šéfredaktorka a jeden z mně osobně nejbližších lidí. Spolu jsme CooBoo před těmi deseti lety zakládaly. Byly jsme obě trochu ucha a snažily se všechny přesvědčit, že ta young adult literatura je něco, co dává smysl, a že to fakt bude někdo číst, i když ten pojem byl tehdy pro většinu lidí od knih ještě trochu španělská vesnice. Byla to velká škola a myslím, že jsme se na tom obě dost naučily.

Úplně stejně důležitý (pro CooBoo a pro mě osobně ještě o fous víc) je Petr Eliáš, který za mě CooBoo s dobrým srdcem na dva roky vzal, když jsem byla na mateřské. Jsem mu za to nekonečně vděčná i proto, že to neměl úplně jednoduché, musel ukočírovat CooBoo dreamteam a ještě Albatros k tomu :D A když jsem u toho dreamteamu, do něj dlouhou dobu patřila Iveta Poláčková, kterou pak vystřídala Bára Vrátilová a ta společně s Michalem Kolezsarem svého času tvořila páteř celé redakce. Teda Michal ji tvoří pořád, žejo :D Nicméně roky, kdy jsme si tu ve třech vymýšleli knížky, byly z mého pohledu asi nejintenzivnější v tom nejpozitivnějším slova smyslu (to je věta!). Dneska tu páteř tvoří ještě Adéla Michalíková a Katka Stupková, naše služebně nejmladší a na duchu nejsvěžejší redaktorky, které si jako tu mladou krev dost hýčkáme. Snad nám nezpychnou :D Na koho ještě nesmím zapomenout, je Luboš Kuba, který pro nás léta pracoval jako technický redaktor. No a jako úplně posledního zmíním Ondřeje Müllera, programového ředitele, velkého učitele a člověka s nekonečnými zkušenostmi, který za CooBoo taky vždycky stál.

 

A tím fakt už končím tuhle oscarovskou děkovačku :D Za celé CooBoo můžu myslím říct, že děkuju vám všem, autorům, překladatelům, grafikům, agentům, ale i čtenářům! Děkujeme za ty roky práce a pomoc při vydávání všech těch krásných knížek, a hlavně při jejich čtení. I vy jste nedílnou součástí CooBoo a toho, jaké je.

Tereza

Víkendovka! Co byste CooBoo popřáli do příštích let? Nemáme těch blahopřání očividně ještě dost :D

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.