Řecké pláže, slunce, moře a jeden dokonalý polibek

Víkendovky

Už jste někdy byli v Řecku? Užívali si řecké sluníčko, moře, pláže a jídlo? Já se musím přiznat, že jsem tam ještě nebyla.

Nicméně jak se tak koukám na drobné dešťové kapky na okně, šedou oblohu za ním a přitom vnímám teplo radiátoru, který mám hned vedle sebe, okamžitě bych se tam vydala. A klidně třeba zrovna na řecký Mykonos, o kterém jsem si několik posledních dní četla v knížce, která u nás vychází v červnu pod názvem Polibek na Mykonu. V té se zcela nečekaně a za nepředvídatelných okolností setkají dva Američané na jednom řeckém ostrově.

Izzy je devatenáctiletá začínající zpěvačka, které se zatím moc nedaří. Na prázdniny se nechala najmout na zaoceánský parník s vidinou, že bude hostům zpívat s kapelou, ale místo toho vede dětský klubík. Děti musí bavit v kostýmu humra Carla, oblíbené postavičky z kresleného seriálu, a prozpěvovat infantilní písničky. A aby toho nebylo málo, o kajutu se dělí se svým expřítelem Tylerem, se kterým se stihli rozejít ještě před začátkem prázdnin. A toho taky musí každý den potupně žádat, aby jí pomohl z humřího kostýmu, protože sama to nedokáže. Přitom poslouchá Tylerovy řeči o tom, jaké to je zpívat s kapelou, protože Tyler je na rozdíl od ní na lodi zaměstnaný jako vokalista. Zkrátka, Izzy je už takhle v nezáviděníhodné situaci, a když ještě Tyler poruší jedno jediné pravidlo, na kterém se spolu domluvili, že ho budou během plavby dodržovat, rozčilená Izzy opustí loď a jde se odreagovat na řecký ostrov Mykonos, kde právě zakotvili.

Zach je devatenáctiletý Američan s řeckými kořeny. Nedávno mu zemřeli oba prarodiče, a právě proto přiletěl na řecký Mykonos, aby společně se svou rozvětvenou řeckou rodinou vypořádal jejich pozůstalost. Má velké plány. Rozhodl se opustit vysokou školu a založit si firmu na rekonstrukci a úpravu nemovitostí. Počítá, že bude moct začít s nemalým kapitálem, protože jeho babička s dědou vlastnili v turisticky atraktivní části ostrova velkou vilu, která má obrovskou hodnotu. Doufá, že se mu podaří přesvědčit všechny ostatní bratrance a sestřenice, že bude nejlepší vilu i se všemi vzpomínkami prodat a o výnos z prodeje se podělit. Jenže se ukáže, že jeho rodina má s domem jiné plány, které se s těmi jeho neslučují, a ve svém názoru jsou jednotní. Zach tedy musí řešit dilema – má trvat na svém návrhu a rozkmotřit si tak veškeré řecké příbuzenstvo, které miluje, nebo obětovat svoji vizi a souhlasit s rozhodnutím většiny? Prozatím se snaží udobřit si tetu se strýcem, a proto se nabídne, že jim vypomůže v rodinné restauraci. Tak nějak v době, kdy Izzy zamíří na ostrov s vidinou nějakého dobrého řeckého jídla, které by jí zvedlo náladu…

A ještě krátce z redakce. Michal si momentálně lebedí nad Šarlatovým písmenem, Katka dočítá knížku Popel a duše a Adéla se prokousává Studií stínů.

Mějte se hezky a čtěte!

Iveta