Nofreeblog

Víkendovky

Nazdárek všem, tak konečně to venku vypadá aspoň maliličko jarně. Já už fakt nevím, komu tímhle to počasí jako prospěje? Vždyť máme zimu už asi půl roku! Takže sluníčko vítám opravdu nadšeně a už si dělám plány na knížku ke snídani na balkoně na sobotní dopoledne. Všichni si držme palce, ať to vyjde!

S tímhle teplejším počasím podle mě přichází chuť na čtení takových těch… oddechovek. Velké tlusté fantasy bichle jsou podle mě spíš podzimní a zimní záležitost, kdy je člověk stejně nejvíc zalezlý doma a nemusí s nimi nikam cestovat. Ale jak se otepluje, tak to chce tenčí, veselejší, odlehčenější záležitosti – a my vás samozřejmě budeme zásobit, žejo. Už během pár dní se na pultech objeví Vždycky Jane, novinka od boží Jenn Bennettové, o které jsem vám psala už ve svém minulém blogísku. Nám už do redakce dorazila a tyjo, musím říct, že se nám ze všech bennettovek skládá teda překrásná duha, to fakt žeru.

Nicméně dneska jsem vám chtěla psát o jiném kousku, kousku, který taky bude ladit do pěkné pastelové sbírky, hm, hm… Už víte? Víte? No jasně, pomalu, ale jistě se blíží okamžik, kdy vyjde Jsme nevyhnutelní, novinky od Nofreeusernames. A hele, jestli jste nedočkaví, jo, tak si ji už můžete pořídit v e-podobě, protože Palmknihy už prodej rozhodně rozjely. Ale slibte mi, že si ji pak stejně pořídíte i fyzicky, protože to zas bude krása! A všechny pohromadě jak budou nádherné. Ach, och, ich.

Jsme nevyhnutelní je čtvrtá kniha, která uzavírá volně provázaný cyklus slaďoučké vtipné contempo „série“, kde se hlavní postavy z těch předchozích kousků objevují ve vedlejších rolích a jsou pořád tak trochu na obzoru, abyste mohli sledovat, co a jak se s nimi děje. A je to perfektní závěr, protože hlavní pánské role se tady ujme Travis, nejlepší kamarád Mei z Navždycky, úplně první Oliny knížky. Ten si myslel, že tu svou věčnou lásku získá čokoládou a mikinami (pamatujete si to ještě? To je úplně nostalgie!), ale nakonec to úplně nedopadlo… a teď od Oly dostal druhý pokus. Druhý pokus na druhou, protože mu osud do cesty přihrál Harper, badass drsňačku bez citů a emocí (haha, to určitě), se kterou už kdysi chodil a teď se znovu objevila v jeho životě jakoby odnikud. A hele, já si nechci vybírat oblíbence, jo, protože každá dvojice z těchhle pastelových knížek má něco do sebe, ale Travise a Harper chcete. Jakože fakt chcete. Konečně se taky podíváme do hlavy i tomu na druhém konci vztahu, což dělá z Travise ještě většího favorita, protože všechny ostatní kluky jsme pozorovali jen tak zpovzdálí… A za mě je tahle knížka ze všech čtyř vlastně nejvíc romantika. Tak jsem zvědavá, co řeknete vy.

Každopádně mě hrozně baví sledovat, co všechno navíc si pani autorka k těmhle knížkám vymýšlí a ňuňá a i tentokrát na vás čekají překvápka. Jasně, soundtracky, ty nemůžou chybět, abyste si mohli do uší pouštět to, co si tam pouští postavy. Barevné chaty plné memeček a vtípků, aby to všechno pěkně vypadalo. Bonusové easter eggy v podobě kapitol navíc a možná taky skrytých textíků, které najdete, když budete číst pozorně. Taky hromady a hromady cosplayů, který jsou takovým doprovodným materiálem ke knize, abyste si ty naše postavy uměli líp představit. A tentokrát se vám hrdinové představí taky ve storíčkách v úvodu kapitol, a to je za mě pecka a skrývá se v nich spousta střípků příběhu, tak zkoumejte podrobně. A samozřejmě nemůžu zapomenout na nádherný celkový vizuál, o který se opět postarala nejlepší a nejskvělejší Terka Basařová a bez které by to nebylo ono. Zbožňujeme ho všichni!

Takže. Prosím vás. Jsme nevyhnutelní, jo. Kupujte e-knihy a těšte se na papírové knihy a pak se pojďme na instáči všichni rozplývat nad tím, jak se tahle kolekce skvěle doplňuje. Já se na to mega těším.

A ještě rychlý průlet redakcí a tím, co se tam chystá – velký nášup české literatury, musím říct! Budu tajuplně mlžit a řeknu vám, že Michal chystá sci-fi od jednoho velmi zavedeného českého autora a já s Ivetou dvě fantasy novinky od autorek, které vám teprve musíme představit. A výjimkou je Adéla, kterou české kousky čekají až o něco později a teď se pustila do upíří korektury Mladokrevných, o kterých vám taky brzy povíme víc.

Mějte se krásně, vytáhněte deky a knížky a vyrazte na lavičky do parku, než to slunce zase zaleze, jo?

Katka