Jarní koktejl knížek

Víkendovky

Čusky čauky, zdravím z CooBoo tentokrát po trošku delší době než obvykle. Navzdory tomu, co se ve světě děje, se normální život přece jen nezastavil a my dál chystáme kupy knížek k vydání. A ono je to vlastně správně, nikdo z nás se nemůže 24/7 soustředit jen na současné tragédie a pro naši psychiku je zdravé si odskočit k příjemnějším tématům – ať už jsou to písmenka na stránkách knihy poskládaná do podoby napínavého příběhu nebo třeba konečně nesměle vykukující jaro.

My kubulíni jsme se taky po delší době viděli naživo i mimo prostředí kanceláře, což bylo vlastně dost fajn – už jsem zapomněla, jak Michal vypadá nebo jak je Adéla vysoká! Každopádně se zdá, že je tu doba, kdy se budeme zase osobně vídat častěji, takže se pravděpodobně těšte na více historek ze života CooBoo. Teď si zatím ještě všichni hezky hibernujeme ve svých domovech se svými redakcemi – akorát nás s Michalem čeká příští týden předávání HumbookAwards, tak ještě pořád tiskneme palce pro naše favority a jsme zvědaví, jak to celé dopadlo! Máte tipy, kdo v jednotlivých kategoriích vyhrál? Dejte vědět!

No a k tomu čtení – říkala jsem si, že v současné chvíli to chce tip na něco fakt feelgood, romantiku, léto, pláže – a hele, mám! Není to tak dávno, co jsem do tisku vyexpedovala už třetí kousek od Jenn Bennettové, tentokrát s názvem Cesta za štěstím. A teda jestli jste obálku ještě neviděli, tak se prosím vás podívejte, protože takhle podle mě vypadá západ slunce, kdyby si řekl, že chce být knihou, jo. A je to přesně to, co jsem popsala v úvodním řádku: letní romantika, kde spoustu času strávíte na lodi na mořských vlnách, u pobřežních stánků, kde se prodávají nejrůznější plážové pochoutky, nebo na ostrově s majákem. Hlavní hrdinka, fotografka Josie, se totiž po dlouhých letech s mamkou na cestách, kdy se stěhovaly sem a tam po nejrůznějších městech a městečkách, vrací domů. Tam, kde se narodila. A kde na ni čeká rodinná kletba: všechny ženy z jejich rodu totiž podle pověr mají smůlu v lásce. No a kromě toho na ni taky čeká Lucky, její nejlepší kamarád z dětství, se kterým za nešťastných okolností přerušila veškerý kontakt a který se v době její nepřítomnosti proměnil v mlčenlivého a věčně zachmuřeného Fantoma, pravého bad boye s příšernou reputací. No a víc vám vlastně o téhle knížce vyzrazovat nebudu, jen že je to zas Bennettová jak řemen, a jestli vás její předchozí kousky bavily, tenhle bude taky, fakt! Vychází už v půlce dubna, takže čekání už nebude tak dlouhé!

No a co čteme aktuálně? Já teda teď moc nečtu a spíš jásám nad tím, jak perfektně se vyvedly Letní noci – no viděli jste to? Ta žlutá s růžově červenou vypadá zcela famózně, a jak ladí všechny tři dohromady! To prostě chcete mít na poličce. Ne, ale samozřejmě taky čtu. Právě jsem dolouskala korekturu Odvážné a smrtící přísahy a konečně se po dlouhatánském čekání dozvěděla, jak to dopadlo s Harper a Rhenem a Greyem a Liou Marou, o čemž vám bude určitě víc vyprávět Michal. A teď jsem se konečně pustila do Našich zakázaných vášní, na které jsem se obrovsky těšila a na které se obrovsky těšte taky, protože tohle je Romeo a Julie na steroidech, fakt! A ještě s fascinující Šanghají v pozadí. Michal se zase pro změnu popasoval s Říší upíra od Jaye Kristoffa, což je další pecka, ze které si sednete na zadek, a za mě jedna z nej CooBoo knih letošního roku. Iveta jede na trochu odlehčenější letní vlně s Deníkem průměrné zamilované blbky od naší Júlie Matulové a Adéla pátrá po záhadách spojených s Truhlou v lesích, novém dílu k sérii Křiváci. Je to klasicky koktejl, aby si vybral fakt každý.

Tak sepisujte knižní wishlisty a mějte se, zase příště! 😊

Katka