HUDEBNÍ UPÍŘI

Víkendovky

Už dobrých deset patnáct dvacet minut sedím a důležitě mávám prsty nad klávesnicí, jako bych zaříkávala nějaký kouzelný lektvar… ale nenechte se mýlit, já totiž jenom dumám, jak vtipně zahájit tenhle blog. Jde to dost ztuha…

Abyste neřekli, vrazím sem aspoň oblíbené meteookénko: venku je pěkně hnusně a šedivo, že by psa nevyhnal (můj pes tady spí na zádech jako dřevo a občas i chrápe, štastný, přešťastný tvor!). Takže žádná hitparáda na řádění venku, což je teďka vlastně tak trochu dobře. Nejlepší, co člověk může udělat, je vzít si nějakou mega velkou deku, mega hrnek s čajem, kávou, nebo nejlíp horkou čokoládou (samozřejmě s mega kopcem šlehačky), mega chlupaté ponožky a zalézt do čtecího koutku s mega dobrou knížkou.

No jo, řeknou mi možná někteří z vás, tichý čtecí koutek je dneska, kdy jsou všichni většinu času doma, nedostatkové zboží. Na to bych vám poradila buď pořídit si špunty do uší, seženete je v každé lékárně, ale to byste museli vylézt zpod té deky, nebo si prostě vezměte sluchátka a pusťte si do nich hudbu.

A to mě (opět!) přivádí k Průsvitným od Martina Šinkovského. Ti jsou k takovému čtení s poslechem hudby přímo stvoření (doslova!). Jak už jsem nedávno psala, na začátku každé kapitoly je uvedený interpret, kterého Martin při psaní téhle konkrétní kapitoly poslouchal. A protože chtěl, abyste měli čtecí prožitek ještě umocněný hudbou, sestavil na Spotify tenhle playlist, který obsahuje hudbu od všech těchto interpretů a který je tak dlouhý, že vám určitě vystačí na celou dobu, co budete Průsvitné číst. Kromě interpretů uvedených v knížce tam Martin přidal ještě nějaké bonusy (které se do knížky už nevešly, ale taky by jim to tam moc slušelo). Pokud byste raději kratší playlist (který vám nebude hrát 26 hodin), můžete si pustit výběr na YouTube. Ale tím ještě zdaleka nekončíme! V Průsvitných taky hraje hudba – z rádia, ze sluchátek, někdo zpívá, někdo něco pouští na párty. Když si budete chtít naplno užít třeba jednu z úvodních scén v klubu Hacienda i s hudebním doprovodem (což je fakt naprosto famózní čtecí zážitek), najdete příslušnou písničku v tomhle druhém playlistu na Spotify nebo na YouTube. Martinovi upíři vám navíc pěkně navodí halloweenskou atmošku, která by sezónní výzdobu ve Velké síni v Bradavicích hravě strčila do kapsy. 😊

Opatrujte se, mějte se krásně a čtete!

Adéla

VÍKENDOVKA: Co posloucháte při čtení? Jakou hudbu? Nebo radši nic? A máte nějaký tip na přežití současné zombie apokalypsy, který by mohl pomoct ostatním?

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.