Co se skrývá v lese?

Víkendovky

Léto už je v plném proudu, takže si člověk užívá obvyklých radovánek: sluníčka, opalování, koupání, spálených zad a samozřejmě více volného času na čtení. A co si budeme namlouvat, na koupaliště se mnohem víc hodí nějaká ta letní oddechovka než například nějaká bichle od Dostojevského – tu si já osobně nechám raději na podzim, kdy venku je tma a do oken buší vítr a déšť.

Nehledě k tomu, že vláčet v tašce společně s dekou takovou cihlu není nic příjemného. Nicméně pokud byste se přesto chtěli začíst do něčeho delšího a temnějšího, za sebe určitě můžu doporučit Říši upíra od Jaye Kristoffa, protože – a to si nebudeme nic nalhávat – ten člověk umí psát naprosto skvěle. A já se do jeho knih vždycky začtu a nemůžu přestat.

Nicméně teď mi na pracovním stole přistála jedna věcička, která se sice na první pohled může jevit taky letně a oddechově (hlavní hrdinka odjíždí na letní tábor, kde se má setkat s kamarády a se svým přítelem), ale přitom je to skvěle napsaná krimi. Tou hrdinkou je totiž Stevie Bellová a onou knihu už čtvrté pokračování Křiváků – tentokrát s názvem Skrýš v lese. Když Stevie vyřešila vraždy na své střední škole, vrací se do svého rodného města, kde má strávit nudné léto jako prodavačka v obchodě. Pak ale dostane zprávu od majitele Sunny Pines, dříve známého jako tábor Wonder Falls – místa, kde se odehrál známý nevyřešený případ. V roce 1978 byli v lese u městečka Barlow Corners zavražděni čtyři táboroví vedoucí a jejich těla byla ukrytá v lovecké skrýši. Nový majitel učiní Stevie nabídku, aby přijela do tábora a pomohla mu pracovat na podcastu o tomto případu. Stevie souhlasí pod podmínkou, že s sebou může vzít své přátele z Ellinghamské akademie. Nic nezní lépe než společně strávené léto při vyšetřování starých vražd.

V Barlow Corners však stále číhá něco zlého. Když Stevie otevře víko tohoto dlouho odloženého případu, dostane mnohem víc, než si přála. A v okolí se začnou objevovat další oběti. A Stevie tuší, že tentokrát je to opravdu vážné a že by se nemusela vrátit domů živá. Jestli chcete skvěle napsanou letní detektivku s trochu svéráznou hlavní hrdinkou, tohle je pro vás jasná volba. A co si budeme nalhávat, celá tahle série je prostě úžasná a dokonalá.

A co je nového v redakci? Katka nás opustila a užívá si dovolenou ve Věčném městě (a já osobně jí to tedy nehorázně závidím, i když bych neměl a měl bych jí to přát), Iveta se pustila do nové české fantasy s názvem Archanděl: Krvavá křídla a Adéla pro změnu řeší Průvodce literární hysterií 19. století.

Mějte se krásně a hodně čtěte!

Michal