Beletrie pro děti

A oceán byl naší oblohou

Patrick Ness


Bohatě ilustrovaný příběh o hněvu, nenávisti a síle bojovat až do konce od bestsellerového autora Patricka Nesse.

Nový nádherně ilustrovaný román Patricka Nesse je variací na knihu Bílá velryba. Hlavní hrdinkou je velryba Batšeba. Spolu s ostatními velrybami narazí na minci s iniciálami T. W. Vedoucí celého hejna Alexandra usoudí, že je tím nejobávanější lidský námořník a lovec Toby Wick vyzývá na souboj. Podle Batšeby to ale není pravda. Toby Wick je přece pouze mýtus, legenda, kterou si velryby vymyslely. Je totiž nepředstavitelné, aby je nenávidění lidé mohli přemoci v boji. Ale toto není příběh o Toby Wickovi – toto je příběh o hněvu, nenávisti a naší potřebě bojovat až do úplného konce, když už nezbývá nic jiného než čest a smrt.

Více

269 Kč Doporučená cena
V prodeji

A oceán je naší oblohou

A oceán je naší oblohou
16.05.2019 | Videa

Nový, nádherně ilustrovaný román Patricka Nessa je variací na knihu Bílá velryba.

Detailní informace

Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.05.2019
Formát 170x243 mm
Hmotnost 0,669 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Rovina Cai
Původní název And the Ocean Was Our Sky
Původní jazyk angličtina
Překladatel Alžběta Kalinová
EAN 9788075447876
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

kniznipristaviste.blogspot.com - Recenze – A oceán byl naší oblohou

„…Nádherně ilustrovaná kniha zaujme v knihkupectví opravdu hodně čtenářů i nečtenářů. Už jen samotná obálka je nádherně zpracovaná a láká mě k otevření knihy. Příběh není nijak složitý a myslím, že zaujme jak mladší, tak starší čtenáře…“

Autor

Patrick Ness

Patrick Ness

Patrick Ness se narodil na vojenské základně Fort Belvoir ve Virginii, kde byl jeho otec poručíkem Armády Spojených států. Poté se přestěhoval na Havaj, kde žil následujících šest let. Dalších deset let strávil ve Washingtonu. Poté odcestoval do Los Angeles. Zde studoval anglickou literaturu  na Univerzitě Jižní Kalifornie. Po dokončení univerzity pracoval jako spisovatel pro kabelovou společnost. V roce 1997 vydal první povídku v časopisu  Genre a začal pracovat na své první novele. V roce 1999 se odstěhoval do Londýna. Zde učil tvůrčí psaní na Oxfordské univerzitě a začal psát recenze pro The Daily Telegraph, The Sunday Telegraph. Od června 2012 píše pro The Guardian.

Profil autora