Barbora Žižková


Související akce a aktuality:

Princeznovský život s basketbalistou

Princeznovský život s basketbalistou
18.08.2023 | Víkendovky

Pánové snad odpustí, že budu generalizovat holčičí pohled na věc – ale vsadím se, že většina z nás aspoň na chvíli chtěla být princeznou. Šatičky, botičky, plesíčky, služebnictvo, aby člověk nemusel hnout prstem a hrozně pohodlný život… (Čím jsem starší, tak bych se teda radši vzdala těch společenských akcí ve prospěch služebnictva, co by za mě uklízelo, pralo a žehlilo a odepisovalo na maily, ale to už je jiná pohádka.)

Číst více

Andělé versus draci

Andělé versus draci
22.07.2022 | Víkendovky

Katka minulý týden psala o své návštěvě londýnského knižního veletrhu YALC, co všechno tam zažila a koho všechno potkala. (Délkou svého blogu jednoznačně trhla rekord a jen blázen by se ji snažil překonat.) Taky vás navnadila na několik knížek, které teprve plánujeme vydat a které mohla probírat přímo s jejich stvořiteli. (To jí závidím.) To ale byly knížky zahraniční, které u nás vycházejí v překladu. Ona vlastně většina knížek, které v CooBoo vycházejí, je překladová beletrie. Ale několikrát do roka vydáme taky nějaký český rukopis a já bych chtěla právě o jednom z nich dneska psát.

Číst více

Vánoční prázdniny v létě?

Vánoční prázdniny v létě?
05.08.2022 |

Víte, co je nejlepší čtení v létě? Pořádně vánoční knížka přece! Už je to taková naše prázdninová klasika – udeří vyšší teploty a přijde čas na čtení příběhů, které si rozbalíte pod stromečkem. A já jsem nedávno přesně na jednom takovém pracovala.

Číst více