O knize Všechny holky, kterými jsem byla

Víkendovky

Je s podivem, kam až člověk dokáže zajít a v koho je schopen se proměnit z lásky. Musí jít ale o silný plamen, jinak ta proměna moc dlouho nevydrží. Takhle jsem například před mnoha a mnoha lety trhla rychlostní rekord na kole, protože mě těšilo, jak mě můj společník chválí. Kvůli jiným holkám musí jezdit pomaleji, než mu vyhovuje, zato se mnou jede, jak je zvyklý. Ještě že jsme spolu jezdili jen hodinu. Já jsem pak v podstatě upadla i s kolem a další dva dny jsem nemohla chodit. Znovu už jsem na kolo s tímhle člověkem nevlezla.

Ale pak se objevil někdo jiný a s ním jsem začala chodit do posilovny. Já jsem tam chodila už dřív, ale neuměla jsem pořádně cvičit. To se mělo změnit a já jsem chtěla být lepší a lepší. Asi po roce a půl (plus minus) jsem dělala dřepy s dvacetikilovou tyčí, na které byly naložené dva dvacetikilové kotouče (z každé strany jeden), a bicepsy posilovala s patnáctikilovými jednoručkami. Cítila jsem se dobře, jen jsem měla trochu problém s konfekcí. Lemy triček se mi zarývaly do rukou a kozačky, do kterých by se mi vešla lýtka, aby pohledal. Mimochodem, kdybyste se teď náhodou snažili najít svaly, které jsem měla tehdy, tak byste hledali marně. Můj sparingpartner po několika letech zmizel, ale nadšení pro cvičení přetrvávalo. Až mě o něj postupně připravilo první zaměstnání…

Dělat různé věci a v podstatě se změnit, protože někoho milujete, nemusí být nic špatného. Ale pokud nemáte na vybranou a musíte měnit styl oblékání, účes, barvu vlasů, jméno i charakter, protože to po vás chce někdo, komu nemůžete říct ne – totiž vaše matka –, tak to už je něco jiného. A právě to poznala Nora, hlavní postava knihy Všechny holky, kterými jsem byla. Nořina matka je mistryně podfuků a zaměřuje se výhradně na muže se zločineckými sklony. Noru mnohdy používá jako návnadu nebo na dokreslení iluze. Nora to dlouhá léta snáší, i když jí to ubližuje všemi možnými způsoby, ale pak přijde zlom. Její matka se do cíle, který si vybrala, zamiluje a úplně změní chování. A Nora ví, že jí nezbývá než využít, co se naučila, a utéct. Bez matky.

O pět let později vede Nora „normální život“. Žije s nevlastní sestrou, přednedávnem se rozešla s klukem a začala chodit s Iris. Bohužel se svému ex s novým vývojem událostí nesvěřila a on ji a Iris načapal in flagranti. A to hned další den musí jít všichni tři uložit peníze, které spolu vybrali na zvířecí útulek, do banky. Jenže sotva se v bance postaví do fronty, dva chlápci ji začnou vykrádat. A Nora si uvědomí, že jestli to má přežít, a nejen ona, ale hlavně její ex a Iris, bude se muset vrátit do své staré kůže a vytasit se s těmi nejlepšími triky.

A co právě čtou ostatní členové redakce? Michal louská knihu Popel a duše, Katka Můj první tanec a Adéla podléhá Kouzlu obsidiánu.

A protože se nezadržitelně blíží Vánoce a Nový rok a já už v tomhle roce žádný další blog psát nebudu, chtěla bych vám popřát krásné svátky, tu pravou sváteční náladu a pod stromečkem něco, z čeho budete tancovat radostí.:-)

Iveta