Kouzelná Praha s démony a zaklínači

Víkendovky

Minule jsem vám slíbila povídání o Kouzlu obsidiánu. Situace v našem reálném světě bohužel stále není růžová, a tak doufám, že vám tahle menší lákačka na výlet do Prahy, kde žijí démoni a zaklínači, co se nemají úplně v lásce, udělá radost.

Kouzlo obsidiánu je pokračováním Tajemství obsidiánu od Petry Martiškové. Jenom připomenu, že příběh se stále odehrává převážně v Praze, ale tentokrát se společně s hlavní hrdinkou Annou podíváme i za sněhem na hory (ale ne kvůli lyžování) a navštívíme další tajemná místa i jinde. Démoni a zaklínači si jdou čím dál víc po krku – ale ne všichni. Anna je dál bláznivě zamilovaná do démona Damiena, který by se ji správně měl snažit zlikvidovat, ale místo toho její lásku opětuje. No a to, jak už víme, zavání docela slušným průšvihem. Například takoví Romeo a Julie to měli podobně a podívejte, jak skončili. Nic moc. Naštěstí jsou lidé kolem Anny poněkud osvícenější a Damien se svým kamarádem Cedrikem už mají té odvěké démonské nenávisti k zaklínačům a násilností taky po krk, takže s nimi spojí síly. Sice nějakou chvíli trvá, než si vyříkají, kdo je kdo a jak budou dál postupovat a jestli si vůbec navzájem můžou věřit, nicméně se to ukáže jako poměrně výhodná spolupráce. Třeba jim to pomůže i při pátrání po jednom prastarém proroctví. Nečekejte nicméně jednorožce a duhu. Démoni kolem tohohle nového společenství pořádně utahují smyčku, a navíc se v jeho středu nejspíš vyskytuje někdo, kdo sleduje úplně jiné zájmy a neváhá nejbližším přátelům vrazit kudlu do zad.

Mám pocit, že Kouzlo obsidiánu má na rozdíl od mnoha druhých dílů sérií opravdu slušný švih. Děj se nám hned od začátku pěkně rozjede, jedna dramatická situace střídá druhou a vypravěč vás ani na chvíli nenechá vydechnout. Třešničkou na dortu je pak bonusová kapitola, kdy se vrátíme k prvnímu setkání Damiena a Anny, avšak tentokrát z Damienova pohledu.

A co na Kouzlu obsidiánu bavilo mě? Rozhodně jsem si užila scény ze zasněžené krajiny a zasněžené Prahy. Obojí má podle mě svoje osobité kouzlo (a to by tam ani nemuseli pobíhat démoni a zaklínači!). Bavilo mě sledovat, jak je Anna, která k celému zaklínačování přišla jak slepá k houslím, čím dál tím sebevědomější a rozhodnější. Mým nejoblíbenějším momentem se však stalo slavení Vánoc u Anny doma. Pokud zbožňujete zdobení stromečku, třpytivé dekorace, a hlavně všechno možné vánoční jídlo, nejen naše, ale i zahraniční, tak věřím, že si to užijete taky (klidně třeba i v létě u vody, až budete ve své plážové tašce schovávat blikající vánoční svetr, žejo).

Taky mě dost baví, jak k téhle sérii přistupuje autorka Petra Martišková. Určitě se podívejte na knižní trailer na Youtube nebo na Instagramu. A kdybyste chtěli, můžete si ke knížce od ní pořídit taky obsidiánový šperk!

A ještě krátce z redakce: Michal čte Říši upíra, Katka louská XOXO, Iveta zase Odvážnou a smrtící přísahu ze série Temné a osamělé prokletí a já jsem zrovna nakousla spinoff k sérii Křiváci.

Mějte se co nejlépe, opatrujte se a čtěte!

Adéla