Cestování letos jenom na papíře?

Víkendovky

Začínám blog tradičním meteorologickým okýnkem. Už je tu jaro? Fakt jo? Už nikam nepůjde? Nevím, jak vy, ale mám plné zuby toho letošního aprílového počasí. Tohle je totiž apríl se vším všudy a to mě teda fakt neba. Protože sníh v dubnu? Kdo je na to zvědavý? Chci už konečně strčit všechny teplé bundy a šály hluboko do skříně a vytáhnout třeba balerínky, projít se na boso po trávě… A netrpělivě vyhlížet léto, zmrzlinu, prázdniny a dovolenou! Vždyť už je to za pár!

 

No, ty prázdniny letos… co myslíte, jak to dopadne? Bude normální někam vyrazit? Moc bych nám to všem přála, i když chápu, že situace pořád není jednoduchá. Ale víte co? I kdyby to letos mělo být třeba jen na Mácháč, na tábor a obecně po českých luzích a hájích, pojďme si to užít. Protože to přece taky stojí za to a i u nás dovede být krásně, což je něco, co jsme podle mě za poslední rok mohli všichni konečně pořádně pochopit a odhalit. Každopádně si myslím, že letošní léto a prázdniny obecně budou vzhledem k situaci výjimečné ve spoustě ohledů. Možná si jich budeme i víc vážit. A speciální budou podle mě tak, že by určitě stálo za to si je nějak zaznamenat, až na ně budete po letech vzpomínat. Ne, že bychom to jinak nedělali, teda aspoň já mám ty malé vzpomínky z dovolených ráda. Alba s fotkami, schované vstupenky, účtenky, drobnosti… a jestli to máte taky tak, určitě se vám bude hodit Cestovní deník, který v půlce května vydáme ve spolupráci s printintinem

V tomhle deníku totiž bude prostor pro vzpomínky hned z několika cest a dobrodružství! Najdete v něm taky všechno, co potřebujete pro správné plánování před výletem. Všechny důležité informace, dokumenty, seznamy i nápady si můžete zaznamenat a uspořádat na jednom místě. Součástí Cestovního deníku jsou třeba taky mapy, kde si můžete vyznačit, kde všude už jste na světě nebo u nás byli, ale taky prostor pro sny o tom, kam se toužíte podívat, sepsat si tipy, co chcete zažít, co by vám určitě nemělo uniknout, a taky místo na seznam adres lidí, kterým chcete poslat pohled (to já třeba často dost lovím z paměti, takže to určitě využiju). Druhá část deníku je vlastně takový scrapbook, místo, kde je prostor pro kreativitu, pro kreslení, psaní, vlepování fotek a zkrátka tvoření těch vzpomínek, kterými se pak rádi probíráme.

Holky z printintinu podle mě zase uhodily hřebíček na hlavičku, moc mě spolupráce s nimi baví. Pokud jste si toho ještě nevšimli, s tímhle malým papírnictvím, za kterým stojí Katka, Martina a Anička, už vydáváme třetí knihu. Jako první nás všechny nadchly pro krasopsaní a lettering a všechno, co s tím souvisí, v překrásné knížce Z lásky k písmu, před Vánoci jsme pak vydali Čas na Vánoce, plánovač, který vám ukrátí čekání na Ježíška a umožní naplánovat advent tak, abyste si ho fakt užili a nepodléhali všeobecnému shonu. No a do třetice budeme tedy s printintinem cestovat.

A na závěr přidám tip, který holky píšou v předmluvě deníku: „Užijte si cestování naplno, ať už se vydáte kamkoli. Zážitky se neměří počtem nacestovaných kilometrů, vyfocených fotek nebo lajků na sociálních sítích, ale tím, jak a s kým si výlety užíváme my sami.“ Tak si ty letošní prázdniny, až na ně konečně dojde, užijte co nejvíc! Třeba i s Cestovním deníkem v tašce 😊

Tereza