Ruta Sepetysová


Ruta Sepetysová se narodila a žije v USA, ale má evropské kořeny – její litevský otec uprchl do Ameriky po druhé světové válce. Ruta na svůj původ a historii Evropy nezapomíná, naopak z ní čerpá inspiraci. Je autorkou skvěle hodnocených historických próz, publikovaných ve více než padesáti zemích celého světa a přeložených do více než třiceti jazyků. Mezi její nejúspěšnější knihy patří román Sůl moře o námořní katastrofě lodi Wilhelm Gustloff.

Související akce a aktuality:

Příběh je lokomotiva

Příběh je lokomotiva
21.07.2023 | Víkendovky

Život je příběh v pohybu. Každý den ke svému příběhu něco přidáš, přepíšeš ho a nahlédneš ho z odlišného úhlu. Něco vymažeš. Vytrhneš stránky. A pak lituješ, že některé z nich nejdou vrátit zpátky. Den je příběh. Rok je příběh. Život je příběh. Ty jsi příběh.

Číst více

Květnové knihomolské hody

Květnové knihomolské hody
28.04.2023 | Víkendovky

Květen je pro knihomoly svátek – především proto, že se obvykle koná pražský knižní veletrh Svět knihy. A letos tomu není jinak. Ale v květnu taky v CooBoo vychází obrovská spousta novinek, tolik, že se v nich člověk těžko orientuje, a tak jsem si řekla, že bych v dnešním blogu měla na některé z nich upozornit. Samozřejmě na ty, které vznikají mně pod rukama.

Číst více

Ruta Sepetysová v komiksu

Ruta Sepetysová v komiksu
24.02.2023 | Víkendovky

Minulý týden jsem se slunila na horách, a tak za mě psaní pátečního blogu musela převzít Adéla. Tenhle týden už jsem ale zase zpátky, i když bez sluníčka, a tak je páteční blog na mně. Jestli jste měli příležitost prohlédnout si náš ediční plán na první pololetí 2023, určitě vám neušlo, že v květnu budeme vydávat komiksovou adaptaci románu Ruty Sepetysové V šedých tónech. A právě o ní bych chtěla dnes psát.

Číst více