Upírské nachlazení

Víkendovky

Začal pořádně upršený a vcelku nevlídný podzim, slunce vykoukne už jen někdy, a tak nastalo období viróz, chřipek, kašlů a rým. Na nás v redakci začala kašlat Adéla… a uvidíme, kdo se ještě přidá. Nene, Adéla byla samozřejmě uvědomělá a do redakce nepřišla a hezky si četla doma s rýmou. A tak si říkám, že když člověku zrovna není úplně nejhůř a netrpí v chřipkové agonii, skýtá menší nachlazení čas na čtení, který by se v normálním běhu škol, práce a kroužků asi těžko hledal.

Já jsem tento týden dostala na starost knihu, která vyjde v únoru a která bude, jak se zdá, velkým hitem. Minimálně boduje na Goodreads, objevila se teď i v Goodreads Choice Awards (v oddílu Romantasy) a nabízí ten správný mix fantasy, napínavého příběhu a velké lásky (samozřejmě nemůže chybět ani přitažlivý upír). Zasvěcení už tuší, jedná se o The Serpent and the Wings of Night.

Příběh se odehrává v upírském světě, ale hlavní hrdinkou je lidská dívka Oraya – adoptovaná dcera upírského krále, která se snaží přežít ve světě, kde ji chce v podstatě každý zabít. A nejen přežít, chce si tam i vydobýt své místo a zbavit se nekončícího strachu z toho, kdo se na ni kde vrhne, protože jak známo, lidská krev upírům víc než voní. Její jediná šance, jak se stát něčím víc, je legendární turnaj bohyně smrti – Kejari. Vyhrát ho ale není snadné, soupeří v něm válečníci ze všech upířích rodů. A aby Oraya turnaj přežila, musí uzavřít spojenectví se záhadným rivalem – upírem Raihnem. Raihn je nemilosrdný, ale přitažlivý zabiják, dokonce nepřítel koruny jejího otce. Nejhorší na tom všem ale je to, že to Orayu k Raihnovi táhne. A aby toho nebylo málo, začíná válka mezi rody a upíří svět se mění. Jediný, kdo by mohl Oraye rozumět, je Raihn, ale bohužel oba žijí v království, pro které může být láska fatální zhoubou. Takže jestli máte rádi válečníky, upíry, nebezpečí, akční příběhy a velkou dávku zakázané lásky, je to jednoznačně kniha pro vás. Zatím se můžete těšit na únor… (a třeba pro ni hlasovat na Goodreads). V redakci ale nespolupracujeme jen s upíry, Adéla dočetla Nightbirds, Iveta dodělává korekturu Nikdy hrdinky od Vanessy Len a Tereza se pustila do redigování The Name Drop, další knihy od autorky Spřízněných duší, Susan Lee.

Hodně zdraví a času na čtení!

Bára