První tip na letní čtení aneb vychází další Westovka

Víkendovky

Letos v květnu je někdy tak teplo, že mám pocit, že začalo léto, dětem se blíží prázdniny a je čas plánovat dovolenou. Ona to úplně není pravda a dnešní deštivé počasí to potvrzuje, ale i tak se můžeme v dnešním blogu zasnít a začít si představovat, kam bychom se chtěli vydat v létě na cesty. A projet si kus Států by rozhodně nebylo od věci, a když už ne doopravdy, tak aspoň na papíře s Kasie West. Vzít karavan, pár kamarádů (z dětství?) a vyjet vstříc novým místům a dobrodružstvím…

Kdo zná Kasie West, ví, co očekávat. Ano, Kde jsme ještě nebyli je další klasický, nyny roztomilý, předvídatelný příběh o letní lásce, ale Kasie West tyhle knížky umí a prostě vás to chytne. I když víte, jak to celé je a jak to skončí, ty malé peripetie jedné první lásky vás stejně vtáhnou a budete s napětím čekat, jak to dopadne. V CooBoo je to snad patnáctá kniha od této autorky, ale stále nás (a dle všeho i vás) baví. (Na příští rok chystáme další 😊, ale pak už musí Kasie napsat rychle nějakou novou, jinak nebudeme mít co vydávat…!)  

Knížka Kde jsme ještě nebyli se odehrává na cestě po Státech. A už na její obálce najdete všechno – karavan a cesta, která vede kamsi do neznáma. Norah neviděla svého nejlepšího kamaráda z dětství Skylera už roky. Když se odstěhoval, nejdřív si pořád psali, volali, ale postupně jejich komunikace utichla a jejich vztah se omezil na vzájemné lajkování příspěvků na Instagramu. Proto se Norah nemůže dočkat výletu, který jejich matky-kamarádky naplánovaly na léto. Ale když se všichni konečně sejdou, Skyler se chová divně, jako kdyby tam s nimi nechtěl být. Norah neví, co za tím, je a je jí to líto. Do toho se zdá, že jí její bratr něco tají, a Norah se obává, o co jde. Na cestě všichni poznávají nejen nová místa, ale nově i sami sebe a své blízké. Norah se rozhodne, že zjistí, proč se Skyler chová divně… Přece neztratí svého dobrého kamaráda jen tak bez boje. A možná to taky nebude jen kamarád, že… Mrk mrk 😊. 

Jinak v redakci se nejen pilně čte, ale taky se pilně křtí knihy – v pátek jsme pokřtili v Brně Můžeš říct: Miluju tě, včera se křtilo Národní opruzení 2 (které rozhodně doporučuju všem, kdo se nebojí rakví na obálce) a za týden nás k tomu všemu čeká Svět knihy, kde doufám, že se s vámi třeba v sobotu u HumbookStage potkáme. Jinak Adéla začíná číst nový díl Půlměsíčního města od Sarah J. Maas, na který všichni netrpělivě čekáme, Iveta dodělává redakci Wing Jones a brzy vám ukáže i českou obálku 😊 a Tereza čte korekturu Roztříštěné lásky do Stacey Marie Brown. 

Mějte se krásně, čtěte a přijďte na Svět knihy! 

Bára