Navěkové a Nikdyvíci

Víkendovky

Ahoj, ahoj, čas běží jako voda, čtyři týdny utekly jako nic, a tak jsem dnes s překvapením zjistila, že je zase řada na mně, abych psala blog.

Lehce jsem se zamyslela nad tím, o čem by měl být, a vzhledem k tomu, že nejlíp se píše o tom, co má člověk čerstvě v hlavě – to znamená četl to úplně naposled – dnešní blog z větší části věnuju Příručce pro Navěky a Nikdyvíce, která doplňuje obě série Školy dobra a zla.

Kdybych ovšem tuhle knížku, která není žádná tenká brožurka, ale normální plnohodnotná kniha, měla zařadit časově, tak jednoznačně spadá mezi první a druhou sérii. Sophie je tu novopečená ředitelka Školy zla a Hestera, Otylka a Bledule se teprve chystají na tajnou výpravu, kterou je pověřila ředitelka Hrdličková. Všichni hrdinové z první série ukončili třetí ročník a čeká je jejich pohádková mise v Nekonečném lese, ze které se nemusejí vrátit živí. Ale to je jen tak na okraj.

Příručka pro Navěky a Nikdyvíce je ve své podstatě určená pro budoucí studenty Školy dobra a zla. Má jim podat co nejpřesnější a nejucelenější informace, aby věděli, co je v budoucích několika letech čeká. Je úžasně pestrá a barevná, obsahuje spoustu ilustrací, plánků (například plán Květra), přihlašovací formuláře, medailonky vybraných studentů, úryvek ze scénáře školního muzikálu, ale třeba taky seznam předmětů nebo bestiář. Je to zkrátka moc hezky udělaná doprovodná knížka, bez které se nemůže obejít žádný fanda Školy dobra a zla, což já rozhodně jsem.:-) 

A co se jinak děje u nás v kanceláři? Opět se připravujeme na to, že se nějakou dobu budeme vídat jen online, ale včera jsme se ještě na chvíli sešli, abychom mimo jiné připravili knížky na náš vánoční dobročinný bazar a uložili je do krabic, ve kterých se přepraví (tedy přepraví je Michal) do kavárny Alibi. Už se na vás těší, až si je odnesete domů a budou čteny.:-) A pokud někteří z vás holdují v Čechách ne příliš frekventovaným jazykům, jako je norština nebo nizozemština, i vy si můžete přijít na své.

A kromě toho samozřejmě připravujeme k vydání další novinky. Katka se po dovolené pustila do čtení knížky, která má výborný název, protože se dá využít prakticky při každé konverzaci, a sice To není můj problém. Michal dočítá Austenové Emmu a Adéla naopak začala číst Dvůr stříbrných plamenů, obě to jsou pěkné klády.

Mějte se hezky a bude-li nám přáno, na shledanou na našem dobročinném knižním bazárku.

Iveta