MILUJU adventní kalendáře! | Albatros media

MILUJU adventní kalendáře!

Víkendovky

Víte, co je nejlepší na práci v nakladatelství, zvlášť když člověk zbožňuje Vánoce? Může na nich ujíždět klidně od září a nikdo si neťuká na čelo ani pohoršeně neohrnuje nos. Protože někdo ty vánoční knížky, které mají vyjít, připravit musí, žejo, abyste si je vy mohli přečíst. Cha!

No a mně začínalo být pomalu líto, že jakožto největší milovník Vánoc v redakci (jakoby, kdo by nemiloval Vánoce, máme je rádi všichni, ale jen já mám blikací svetr, takže…) nemám žádnou „svou“ vánoční knížku. Michal si už léta jede svoje Polibky v různých městech a letos přihodí na hromádku tradičně Polibek v Římě, Tereza se pustila do projektu s printintinkami a daly dohromady naprosto boží vánoční plánovač Čas na Vánoce, o kterém vám tu určitě v brzké době taky poví, Adéla si ňuňá romantických 10 rande naslepo, kde teda sice nesněží, ale Vánoce tam mají taky… a já furt nic.

Potom ale naštěstí přišla k nám do redakce na praxi Kačka a stačilo, aby mi řekla, že v té santovské knížce, co jsme jí dali na posouzení, se jede podle adventního kalendáře… no a bylo to jasný. Protože já MILUJU adventní kalendáře, ať už jsou v nich čokoládičky, funko pop nebo třeba voňavé svíčky. A tak se zrodil S láskou tvůj Santa a já s radostí hlásím, že mám taky první svou vánoční knihu, cha!

Hlavní hrdinkou příběhu je tady Angel, která je na střední škole a všechny svoje ambice a naděje upíná k tomu, že z ní jednou bude doktorka. K tomu potřebuje ty nejlepší známky, a o to víc, když si školu nemůže dovolit bez pořádně tučného stipendia. Žije totiž jen s maminkou – sestrou v hospici a často mají hluboko do kapsy. Kromě toho, že maká na svých známkách, se taky angažuje v nejrůznějších mimoškolních aktivitách a věci se seběhnou tak, že dostane na starost organizaci předvánoční benefice pro nějakou dobrou věc. A s tímhle úkolem rovnou taky parťáka – Caspara, největšího flákače na škole, kdysi jejího dobrého kamaráda, který se s ní však s přechodem do vyšších ročníků přestal bavit. Radost z toho nemá, protože to vypadá, že bude muset veškerou práci odvést sama – ačkoli se totiž Caspar chvílemi vlastně dost snaží a příjemně ji překvapuje, v těch nejnevhodnějších chvílích se zapomene ukázat a zkrátka ji vypeče. Několikrát. Aspoň že se může Angel spolehnout na svého tajného Santu, který jí ve skříňce nechává drobné dárečky, a navíc jí vyrobil motivační adventní kalendář, kde ji každý den čeká jedna výzva. Benefice v podobě projekcí vánočních filmů, jejichž výtěžek půjde právě na hospic, kde Angelina maminka pracuje, má překvapivý úspěch a Angel už asi z vánoční atmošky měkne mozek, protože zároveň začíná brát Caspara na milost… a možná pro něj dokonce začíná mít slabost…

S láskou tvůj Santa je čiročirá vánoční slaďárna, fakt. Nehledejte za tím nic hlubšího, ačkoli na nějaké hluboké lidské příběhy taky dojde, ale všechno to hraje druhé housle hlavní romantické lince a Vánocům. Abyste se dostali do vánoční nálady, stačí vzít tuhle knížku, deku a nějaké cukroví nebo horkou čokoládu (jelikož se tam někdo furt láduje něčím vánočním, chudák redaktorka přibrala asi pět kilo, zatímco se tuhle knížku snažila dotáhnout do tisku, děkuju pěkně) a usadit se někde v křesle – a je to. Kromě toho se můžete před Vánoci nechat motivovat spolu s Angel a plnit s ní každodenní výzvy adventního kalendáře, jako třeba „kupte někomu kafe“ nebo „usmívejte se“. A k té vánoční atmošce rozhodně přispívá i naše vlastní obálka od Nikol Greplové, do které se mi povedlo procpat i ten adventní kalendář, radost!

Tak já si jdu pustit koledy a vytáhnout ty svetry se sobem a vánoční vlnu předávám Michalovi, který vám určitě napíše něco pěkného o svojí další vánoční knížce, kterou vám zatím neprozradím. Mějte se fajn a odškrtávejte dny do Vánoc!

Katka

Víkendovka: Vy a adventní kalendáře – máte je rádi? Kupujete si je? A co by bylo na každý předvánoční den v tom vašem vysněném?

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.