Vítejte v Klubu knihomolských srdcí!

Víkendovky

Začaly prázdniny! Jupí! Juchůůů! Doufám, že si je užíváte, respektive že to pro vás znamenalo nějakou zásadní životní změnu a máte najednou volno a tak… a nejste jako my v redakci, pro které přechod z června do července znamená zejména to, že při psaní datumu musíme dávat pozor, abychom tam správně na místo měsíce napsali sedmičku. Kdybychom chodili normálně do kanceláře, zuřila by každodenní lítá klimatická válka mezi sekcí zmrzlin a sekcí pečenáčů. A vzhledem k tomu, že je teď Tereza na dovolené, si troufám tvrdit, že bychom s Katkou možná byly v početní převaze a teplota by se nám tam snad vyšplhala i přes dvacet stupňů, a třeba bychom si i letní kulichy sundaly! (Jo, Katko, dokud není fakt velký vedro, tak doma taky nosím ponožky, přece jen se tím datlováním a čtením člověk moc nezahřeje. A není na tom nic divnýho!) Jenomže pořád pracujeme ze svých domácích knihomolských brlohů a teplotu místnosti si naštěstí navzájem neovládáme.

Dneska vám chci představit knihu Klub knihomolských srdcí, jejíž hrdinka Tabby je určitě mnoha z nás dost podobná. Fakt hodně ráda čte (a to je ještě slabé slovo). Moc nemusí velké davy lidí, a už vůbec ne hlučné večírky, to by si radši doma zalezla pod deku na gauč… s nějakou dobrou knížkou! Má prostě pocit, že je tak trochu divná a jiná. Tabby se má i s rodiči přestěhovat do města, kde bydlí její babička, a tak už o prázdninách u své milované bábinky bydlí. (Jestli jste si oblíbili nynyny babičku z 10 rande naslepo, tak vám ta Tabbyina taky hodně rychle přiroste k srdci. Je úplně boží!) A nikam se nehrne, nejradši by si… četla. Nedostatek nového čtiva ji však nakonec donutí zajít do knihovny, kde ve starém výtisku své oblíbené knihy od Sylvie Plathové najde pozvánku na setkání čtenářského kroužku, které se má brzy konat v místním parku. Nápad je to báječný – tedy teoreticky, pokud nejste jako Tabby, které ze seznamování s novými lidmi naskakuje husí kůže a vůbec se u toho necítí příjemně. Nakonec však sebere odvahu a vyrazí (po babiččině mírném nátlaku) na sraz. Ze začátku si sice připadá úplně hrozně, ale potom postupně zjišťuje, že to jsou lidi, se kterými si opravdu má co říct. A že i když s nimi zatím ještě nemá odvahu rovnou vyrazit na zmrzlinu, asi by Olivii, Cassie, Eda a Henryho ráda viděla znovu. A znovu. Možná, že s tím má něco společného kostýmový a taneční večírek ve stylu Pýchy a předsudku nebo ji okouzlila Edova kočka paní Simpkinsová… nebo že by ji tak zaujal Henry? Jestli Tabby dokáže dát průchod svému knihomolskému já a užít si báječné léto, se dozvíte na začátku srpna.

Klub knihomolských srdcí je boží feelgood knížka, je to něco jako knižní převtělení horké čokolády, heboučké chlupaté deky, vašeho oblíbeného čtecího křesla, vůně nových knížek v knihkupectví a těch starých v antikvariátu. Kromě čtení se v ní taky řeší, co je opravdové přátelství a co je jen přetvářka, nebo jak to vlastně chodí ve vztazích, když nejste jako všichni ostatní. Doporučuje 10/10 knihomolů zavrtaných pod chlupatou dekou!

A na závěr ještě krátké shrnutí z redakce: Michal čte Opačno a Katka Studii ohně. A Tereza, doufám, louská někde ceduli s nabídkou zmrzlin nebo tak něco. 😊

Mějte se krásně, užívejte prázdnin a čtěte!

Adéla