Vánoční bilancování | Albatros media

Vánoční bilancování

Víkendovky

Musím se vám přiznat, že práce z domova má i své nesporné výhody. Si tak sedím v pracovně, z dolního patra se ke mně nese vůně právě pečeného vánočního cukroví, venku je ještě trocha sněhu a s každým dalším hrnečkem je ten můj speciální vánoční punč lepší a lepší (recept poskytuji pouze na vyžádání).

 

A jak mi Katka nedávno opět laskavě připomněla, jsem starý – proti tomu jsem se chtěl ohradit, ale zjistil jsem, že jsem v CooBoo už téměř devět let. A to pak člověk začne trochu bilancovat. Takže stručně: za tu dobu jsem vybral 377 novinek, další stovku pak udělaly dotisky a reedice. Během té doby se v redakci vystřídalo 7 kolegyň, při spotřebě dva šálky kávy denně (bez víkendů a dovolené) jsem jich vypil celkem 3 900, vypotřeboval jsem 46 velkých rolí izolepy (tu já rád), vylepil dva plakáty Sarah J. Maasové, jeden plakát Divergence a oblepil monitor počítače stovkami lístků s poznámkami, zúčastnil se 7 zahraničních veletrhů a přečetl desítky tisíc stran korektur a redakcí. Prostě skvělá a dokonalá bilance.

Nicméně zajímavější mi přišlo vybrat ty nejlepší knihy, na kterých jsem za tu dobu pracoval. Takže hurá na to.

Nejhezčí obálka – hned u první kategorie se prostě nedokážu rozhodnout mezi původní obálkou Den co den, která se mi už napoprvé hrozně líbila, a Nikdynoci.

Nejlepší série – tady bylo kandidátů mnoho a mnoho, Skleněný trůn, Dvůr trnů a růží, Kroniky pozůstalých… Ale nakonec jsem si sám pro sebe vybral trochu překvapivého vítěze – sérii Demonata od Darrena Shana. A abych nebyl ve střetu zájmů, musel jsem vypustit Horseland. ☹

Nejlepší samostatná kniha – nejspíš jsem ovlivněný tím, že jsem ji četl poměrně nedávno, ale tady jsem si jednoznačně vybral Skřivánky ve válce, ve kterých autorka na krátkém prostoru dokáže vylíčit příběh několika lidí v průběhu dlouhých let a na konci i cynici jako já skoro (ale jen skoro) roní krokodýlí slzy.

Nejvíc přečtených stran od jednoho autora – ano, ano, já vím, kategorie, kde je předem jasný vítěz, ale musel jsem to zmínit, protože jde opravdu o tisíce a tisíce stran… A nečekaným vítězem se stává… Sarah J. Maasová a její dlouhé, ale opravdu dlouhé knihy a série.

Kniha s nejdivnějším popisem čehokoli – tady bych potřeboval pomoci, jestli je to sex za letu ve Dvorech, nebo popis prvního sexu a první vraždy v Nikdynoci. Nicméně obojí bylo opravdu zvláštní. 😊 (Záměrně jsem vynechal dlouhé, ale opravdu dlouhé popisy lesa nebo koňské chůze v knihách Sarah. J. Maasové.)

Ale abych se nesekl pouze u rekapitulování, nedávno jsem dodělal korekturu Tesáků Sarah Andersenové, autorky série Dospělost je mýtus, a opravdu jsem se bavil. Takže jestli chcete vidět, jak probíhá takové seznámení a následný vztah upírky a vlkodlaka (se všemi vztahovými problémy, normálními i velmi krevně speciálními) a jestli milujete autorčinu jednoduchou a ironickou kresbu, určitě si Tesáky nenechte ujít.

A ještě zprávy z redakce: všichni pečou, vaří, uklízí a čtou. 😊

Užijte si Vánoce a hodně čtěte!

Michal

VÍKENDOVKA!!! Dokážete vybrat jednu jedinou nejlepší knihu, ze všech, které jste kdy četli? A která to je?

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.