Únorové knižní mámení | Albatros media

Únorové knižní mámení

Víkendovky

Čusky čauky, vítejte u pravidelné páteční dávky emocí! Taky máte pocit, že ten leden utekl daleko rychleji, než by bylo slušné a záhodné? Já jsem tedy ani nemrkla a je fuč. Tak si říkám, že už je to jedno a můžu to jmelí doma na dveřích nechat viset až do Velikonoc, když už jsem nestihla byt odvánočnit v lednu. No že jo?

V redakci to zase začíná nabírat obrátky, jak připravujeme pecky na jarní předsvětoknihové období, což jsou takové malé knihobyznysové Vánoce. Takže se rozhodně nenudíme. Na druhou stranu se nebudete nudit ani vy, protože mám pocit, že jsme vám vybrali na první půlku roku 2020 samé pecky, které si prostě budete muset přečíst. Takže je to fér.

Kromě knížek se teď chystá taky Comic-Con! Už tuhle neděli budeme na téhle geekovské akci provozovat naši oblíbenou HumbookStage a doufáme, že se taky zastavíte. Pojedeme tam komiksy (těšte se například na svého oblíbeného autora Trikolory Martina Šinkovského!), budování fantasy světů i Harryho Pottera a kromě toho tam taky od jedné proběhne redaktorská debata na téma Fantastické vyhlídky. Tam se pro změnu mihnu já a taky kolegové z Fragmentu, Laseru a Hostu a povíme vám něco nejen o tom, co za fantastické pecky chystáme na letošek, ale taky jak se vlastně tituly k vydání vybírají a kde pořád shánět ty největší talenty. Lístky jsou zatím ještě k dispozici, takže pokud nevíte, co si počít s víkendem, rádi vás uvidíme na stejdži i u stánku!

No ale zpátky ke knihám! Já jsem právě svedla souboj s Holubicí a hadem, což je pořádný špalíček, který bude mít skoro 500 stran, takže s ním strávíte nějaký ten pátek. Ale žádné strachy, autorce se to tak povedlo, že vám to ještě bude připadat krátké a budete volat po přídavku – aspoň já to tak měla! O co jde? No o čarodějnice. A taky lovce čarodějnic. A zakázanou lásku. Holubice a had je pořádná romanťárna, takže že vám o téhle knížce tady básním, je vlastně dost divné, protože romanťárny většinou spíš nemusím. Tady si mě ale naprosto získala hlavní hrdinka Lou. Je to hrozná držka s proříznutou pusou, která je sice čarodějka, ale od svých kouzelných sester uprchla, magie se vzdala a teď se skrývá a na život si vydělává jako zlodějka. No a tuhle holku od rány osud svede dohromady s chasseurem Reedem, lovcem čarodějnic a svatouškovským slušňáčkem, jehož jediné krédo zní: nenecháš čarodějnici naživu. A že se ty jejich cesty propletou pořádně a nerozdělitelně! Postavy jsou rozhodně autorčino forte a ta chemie mezi nimi (a taky mezi všemi ostatními, co se příběhem mihnou) funguje dost geniálně. Kromě toho je tu taky dobrodružná příběhová linka, díky které to celé odsýpá pěkně fofrem vpřed, a než se nadějete, budete na konci a toužit po dalším dílu. Čekání by nemělo být tak mučivé, protože jde pouze o duologii a díly tak budou jen dva, což v poslední době začínám považovat za ideální počet. Jak to máte vy?

No a ani ostatní to neflákají (nebo se tak aspoň tváří). Michal chystá 42 dnů, dojemný příběh z nedávné historie, který nechcete prošvihnout, zvlášť pokud jste si oblíbili předchozí autorčin román 14–14. Adéla čte Enchantée, které lze popsat slovy Paříž, revoluce a magie. A Tereza, ta sice odjíždí na hory, ale hlavu má plnou Instalajfu, našeho nového českého projektu, o kterém vám určitě ještě poví. 

Tak se stavte na Comic-Conu, čtěte a mějte se fajn!

Katka

VÍKENDOVKA!!! Standalone, duologie, trilogie nebo spíš delší série? Co je podle vás ideální formát a proč?