Šťastný a upíří nový rok

Víkendovky

Doufám, že jste si užili příjemné vánoční volno, snědli jste všechno cukroví, na které jste měli chuť, a stihli jste u toho přečíst spoustu pěkných knížek (a dostali jste pod stromeček kromě knížek i nějaké pěkné ponožky. Jestli čekáte, že se s vámi teď podělím o svá novoroční předsevzetí… tak čekáte marně. Rozhodla jsem se, že je docela zbytečná snaha si nějaká dávat, když se mi je nikdy nepodaří dodržet déle než zhruba týden. Jediné, co vidím jako jistou věc v letošním roce, je to, že vydáme spoustu skvělých knih, na které se už těším, a pokud se ještě netěšíte vy, měli byste hodně rychle začít. Nebudu totiž troškařit a rovnou vám představím jednu fantasy pecku, kterou nakousneme úplně novou sérii. Tak si držte klobouky!

Trochu doufám, že máte rádi upíry a temnou atmosféru, protože bych vám ráda představila Zmiji a křídla noci od Carissy Broadbent. Hlavní hrdinka Oraya je lidská dívka a zároveň je adoptovanou dcerou upířího krále. Téměř celý život prožila mezi upíry a otec ji velmi rychle naučil, že nikomu nesmí věřit a že se musí mít neustále na pozoru. V upířím světe je totiž jakýkoli člověk nakonec jenom kořistí. Její jedinou šancí, jak se stát něčím víc, je zúčastnit se tradičního turnaje Kejari, bojovat s ostatními upíry – a vyhrát. To ovšem není nic jednoduchého. Projít tolika zkouškami, jejichž jediným cílem je v podstatě zredukovat počet živých účastníků na minimum, úplně sama, je prakticky nemožné, takže by bylo fajn, kdyby se jí podařilo najít si vhodného spojence. A tak do jejího života vstoupí Raihn. Je to bezskurpulózní zabiják, který by si mohl dělat nárok na titul upířího krále, její velký konkurent v soutěži, a co je vůbec nejhorší, k tomu všemu ještě proklatě dobře vypadá a Orayu to k němu táhne, i když si to připouští jen velmi nerada. Během turnaje Kejari však není absolutně žádný prostor pro jakoukoli náklonnost nebo soucit. Vítězem se může stát jen jeden. Kromě toho propukne otevřený konflikt, jehož zárodky v upírském světě dlouho jenom probublávaly pod povrchem, a všechno, co do té doby Oraya věděla o svém domově a původu, se rozsype jako domeček z karet.

Takže jestli vás baví romantasy a rádi byste nový příběh plný nebezpečí a intrik, kde to taky pořádně jiskří, těšte se na únor, kdy tahle pecka v překladu Alžběty Kalinové vyjde.

Tereza teď čte Začít znovu od Emmy Lordové, Iveta dělá korekturu Prokletých královen a Bára dotahuje k dokonalosti Okouzlení od F. T. Lukens, o kterém vám psala minule.

Přeju vám za celou redakci, ať se vám v roce 2024 všechno daří, ať se se vám povede plnit si sny a ať máte šťastnou ruku při výběru knížek ke čtení i všeho ostatního. 😊

Mějte se krásně!

 

Adéla