Propršený týden | Albatros media

Propršený týden

Víkendovky

Jako neptejte se mě, co se to venku v poslední době děje, ale je to zlo. Chvilku příšerná zima, která se ale lživě schovává za sluníčko, jenže když nahodíte letní outfit, zjistíte, že vám nejspíš upadnou prsty u nohou. Chvilku teplo, ale pro změnu zataženo s oblohou někde u země a ospalo a úplně marno. A ještě o chvilku později takový slejvák, že vám je deštník úplně k ničemu, ale zato nemusíte prát, žejo.

Nicméně vlivem tohohle převážně pochmurného počasí se toho vlastně v kanceláři ani moc neděje, protože jsme všichni uzívaní a ospalí, ploužíme se v pětiminutových intervalech do kuchyňky pro kafe (tedy až na Adélu, protože ta z nějakého nevysvětlitelného důvodu stále přežívá bez něj a my ji podezíráme, že je robot) a vyhlížíme lepší zítřky. Nicméně naštěstí je tu několik věcí, které jsme vám tu ještě nezmínili!

V první řadě: HumbookStage na Světě knihy! I když už uplynuly skoro dva týdny od chvíle, kdy jsme se všichni sešli v bývalé Tiskárně na vzduchu, která se teď jmenuje Gauč ve Stromovce (je to matoucí, my víme), minule jsme vám zapomněli říct, že to bylo boží! Což samozřejmě víte, jestli jste na Světě knihy taky byli a přišli se podívat. Celý den zahajovala debata překladatelek o fantastice a o tom, jaké nástrahy se v převodu těchto žánrů do češtiny skrývají. A všechny tři dámy, Jana Jašová, která stojí za Zloději dýmu nebo aktuálně Zlodějským tancem, Alžběta Kalinová, která pro nás překládala třeba Rudou královnu, a Veronika Volhejnová, která pro nás supervtipně řeší Poseroutku, byly skvělé, vtipné a pohotové a došlo jak na vynechané odstavce, tak i na řešení bizarních jmen, která získávají v češtině úplně nové kontace (zdravíme Synové ze Zlodějského tance). A potom následovala další spousta zajímavých debat s cestovateli, mladými autory, blogerkami z Humbook týmu a tak dál. A vy jste to všecko vydrželi až do úplného konce, kdy nás z krásně zazeleněného prostoru vypláchl ten děsivý slejvák. Jste prostě borci.

V druhé řadě: Mary E. Pearsonová přijede na HumbookFest! A my máme hroznou radost a doufáme, že máte radost i vy, protože Kroniky Pozůstalých patří mezi naše oblíbené fantasy série a právě s autorkou načínáme další a celkově ji máme moc rádi. Takže jestli jste doteď neměli červeně zakroužkovaný 5. říjen, tak tak prosím učiňte a těšíme se na vás v Kongresovém centru v Praze, kde budeme my kubulíni taky různě pobíhat a rádi se s vámi pozdravíme.

No a ve třetí řadě: upršeno znamená ideální čas na čtení. Doufáme, že už finišujete kupičku našich knih, protože pro vás teď ladíme spoustu dalších pecek. Já jsem se úplně ponořila do světa víl a skřítků a spriganů a selkií a další havěti, protože právě rediguju Podlého krále, druhý díl série Krutý princ od Holly Blackové. A tyjo, jestli jste měli pocit, že se to v prvním díle hemžilo zradou a lží a nejrůznějšími podvratnostmi, tak mi věřte, že teprve ve dvojce se to všechno pořádně rozjíždí. Já vám tady asi nebudu spoilerovat pro případ, že byste jedničku ještě nečetli (a pak mi řekněte: co děláte se svým životem?!), ale Holly Blacková vás ani tentokrát rozhodně nebude šetřit. A do popředí se dostane i Podmoří, což mě snad na celém příběhu bavilo vůbec nejvíc!

I ostatní pro vás mají bonbonky! Tereza pro vás ňuňá Zen jak sviň*, což bude takový poměrně netradiční kousek pro všechny, co mají den fakt na nic a chtějí si ho zlepšit pořádnou dávkou ironie, navíc v krásném provedení. No počkejte si, ona vám o něm někdy příště povypráví. Michal ladí v korekturách Sadie, z té vám pro změnu bude běhat mráz po zádech, jak už jsem vyprávěla já, a Adéla „sametový komiks“ Trikolora, který vyjde tematicky 21. srpna.

Tak se mějte a moc o víkendu nezmokněte!

Katka

VÍKENDOVKA: Máte nějakou oblíbenou „vílí“ knihu? Které víly vás baví nejvíc?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.