Prázdniny a Aurora povstávají!

Víkendovky

A je to tady, oficiálně začaly prázdniny (i když musím uznat, že letos to byly napůl prázdniny už od března). Čili v MHD potkám první školou povinné nejdřív o půl desáté, koupaliště jsou narvaná (letošní počasí je ideální – dva dny deště na čtení doma a jeden den veder na čtení na koupališti) a nedaleký skatepark zase žije dlouho do noci.

 

Nicméně my jsme měli léto od února do dubna, teď máme podzim a hlavně Vánoce. Připravit knihu k vydání prostě chvíli trvá, takže redaktoři to mají přehozené. Čili kdybyste mě v lednu viděli jen v džínách a triku, nedivte se. (Výjimkou je Katka, která v zimní bundě a dvou čepicích chodí celý rok.) A když jsme u těch chystaných knih, já mám teď Kristoffovské období. Sotva jsme do tiskárny odeslali Rozetmění, vrhnul jsem se na další jeho knihu (kterou napsal společně s Amie Kaufmanovou), tentokrát s názvem Aurora povstává.

Je to začátek nové trilogie a my se stejně jako v Illuminae ocitáme v budoucnosti v hlubokém vesmíru. Kniha je vyprávěna z pohledu několika postav. První z nich je Tylor, nejlepší absolvent Akademie Aurora, který má právo vybrat si jako první členy svého týmu. Tedy alespoň taková je teorie. Ale to by si noc před tímto Výběrem nesměl udělat uklidňující výlet do vesmíru. Při něm totiž narazí na rozpadající se pozemskou loď starou sto let. A na ní objeví jedinou živou bytost – spící dívku, kterou musí zachránit. A jak ji tak zachraňuje a pokouší se to přežít, zmešká onen slavný Výběr. A tak se v jeho jednotce octnou ti, které nikdo jiný nechtěl. A pak je tu ona zachráněná dívka – Aurora (ano, jmenuje se stejně jako akademie). Ta se probudí po stu letech, všichni, které znala, jsou mrtví, zdá se, že kolonie, na kterou mířila, nikdy neexistovala, a k tomu se dějí trochu divné věci – třeba vidí do budoucnosti, umí pohybovat věcmi a vůbec se zdá, že se proměnila v nějakého podivínského Harryho Pottera. Scarlett je Tylerova sestra, která má na starosti vyjednávání a diplomacii, a stejně jako ostatním se jí moc nelíbí, že se ocitla v týmu vyvrhelů. Nicméně brzy se ukáže, že tenhle tým odpadlíků musí udělat něco výjimečného – ochránit Auroru, které se pokoušejí zmocnit snad všechny rasy ve vesmíru, a zjistit, proč právě ona má moc změnit chod dějin.

Jestli se vám líbila série Akta Illuminae, tuhle novou sérii si nenechte rozhodně utéct. Sice není tak graficky přebujelá, ale zato příběh je skvělý, dokonalý a vtipný. A jestli jste viděli Jurský park, tak se vám určitě bude líbit jedna ze scén, ve které hlavní roli hrají ostré zuby, dlouhé drápy, levitace, vnitřnosti a řádná dávka vtipu.

Mějte se hodně čtěte

Michal

VÍKENDOVKA! Kdybyste měli neomezenou moc, jakou věc byste na Zemi zrušili? A jakou naopak zavedli? 😉

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.