Pěkná fantasy série

Víkendovky

Byla, nebyla v loňském roce (ano, musela jsem se zamyslet, jestli to fakt bylo vloni) jedna taková pěkná fantasy série. A nebyla to žádná obyčejná série, nýbrž Dědictví krve! A to se mi tááááák líbilo, protože to nebyl jen tak ledajaký fantasy příběh, kde jsou nějaká kouzla a čáry a divná zviřátka, hrdinka je vnadná fešanda k pohledání, hrdina má čelist ostrou jako střep a oči hluboké jako dvě studny a černý vlas mu padá do čela…

Nic takového, přátelé, ale toho jste si evidentně všimli taky, protože po prvním nákladu příběhu princezny Anastázie a Ramsona Sedmilháře se jenom zaprášilo. A víte, co na tom všem bylo nejhorší? Skvělý příběh, kde mě nadchly nejenom nečekané dějové zvraty, ale taky to, že se postavy fakt vyvíjejí a pomalu začínají chápat, že svět kolem nich funguje úplně jinak, než si doposud myslely, a hlavně takové to politicko-mocenské pozadí celého příběhu, které ho posouvá do úplně jiných dimenzí (ale pokud se jím nechcete moc zaobírat, tak vlastně asi úplně nemusíte) – tak ten skvělý příběh vloni dočasně skončil s první knihou! Nevím, jak vy, ale já jsem byla od té doby napnutá jak kšandy a nedočkavostí jsem v nové kanceláři ohryzala roh stolu (ještě že tam teď kvůli nejmenovaným okolnostem nemusíme chodit tak často, zatím si toho ostatní kubulíni nevšimli). Ale všem těmhle útrapám a čekání a očekávání je teď konec, protože se blíží den, kdy světlo světa konečně spatří druhý díl Dědictví krve, Rudá Tygřice!

A máte se na co těšit, fakt! Jestli vás bavilo, jak Ana zjišťuje, že svět kolem ní funguje jinak, než předpokládala – no, tak bude zjišťovat dál. A společně s ní Ramson. Seznámíme se blíže s jeho rodinnými příslušníky, kterých jsme si v minulé knize moc neužili, poznáme velkou spoustu rafinovaných zloduchů i vedlejších hrdinů se srdcem na dlani, kterým budeme moct fandit. Zjistíme, jak moc může Ana počítat, že jí její přátelé pomůžou, a jak moc je Ramson velký tvrďák, na kterého si tak trochu hraje. No a abych nezapomněla, jestli jste měli pocit, že karty ohledně toho, kdo je největší záporák a proč, už jsou dávno rozdány… tak si držte klobouky, protože to všechno ještě bude jinak! Rudá Tygřice je opravdu jízda, bavila mě snad ještě víc než Dědictví krve… Co vám budu povídat, už teď se nemůžu dočkat velkého finále a všech zvratů, které si na nás autorka vymyslí.

Rudá Tygřice vychází 14. února.

Mějte se parádně a čtěte!

 

Adéla

PS: Dneska SNĚŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ! Kdybyste si náhodou nevšimli. 😊