O Vzestupu Školy dobra a zla

Víkendovky

Zdar a sílu, předně bych chtěla poděkovat všem statečným, kteří nám poslali rukopisy do CooBoo hledá talent. Není jich málo a jsem fakt strašně zvědavá, co všechno se z nich vyklube! 😊

U nás v kanceláři je stále teplota akorát na ten vánoční svetr a chlupaté ponožky. Trochu podezřívám Michala, že by nás nejraději naložil všechny do kapalného dusíku, aby mu přestalo být vedro. Ale když vám ten čaj zamrzne až na dno hrnku (!!!), je ta klimatizace přeci jen už trochu moc, ne? Žejo???

Já jsem se protentokrát ovšem od čokolády se šlehačkou a cukroví přesunula do Školy dobra a zla. Protože považte – už jsem v CooBoo nějaký pátek a doposud jsem z téhle série nepřečetla jediný díl! Jak je to možné, úplně nevím, ale prostě se to tak stalo a nikdy na mě žádná korektura nevyšla. Jenže tomu je konec, do ruky se mi dostal Vzestup Školy dobra a zla, který je jednak prequelem k celé sérii od sympaťáka Somana Chainaniho a jednak pozváním do tohohle skvělého světa pro všechny, kteří ještě neměli tu čest.

Rozhodně vám totiž nehrozí, že dočtete knížku a řeknete si: Tyjo, to se mi strašně líbilo, ale je fakt škoda, že to tímhle skončilo a už se o tom světě nedozvím víc! Nebo třeba: Tyjo, strašně mě to bavilo, ale fakt se netěším, že budu muset čekat, až vyjde další díl! Tady totiž máte šestidílnou sérii Školy dobra a zla a k tomu ještě Příručku pro Navěky a Nikdyvíce, které na vás čekají, jakmile ve Vzestupu Školy dobra a zla zaklapnete poslední stránku. A ty knížky nejsou žádní chcípáčci, takže to bude opravdu dlouhé počtení. A jestli naopak patříte ve Škole dobra a zla mezi staré mazáky, tak si samozřejmě přijdete taky na své, protože se mimo jiné dozvíte, jak to všechno začalo a jak škola vypadala dřív a jak do toho všeho přišli Knihomolové. Mimo jiné vám ledacos povyprávějí i parádní černobílé ilustrace, kterých je v knize nemálo. A víc už neprozradím! 😊

Kromě toho ještě připomenu, že noví i staří fanoušci téhle série a všeho kolem by už měli být napnutí jako kšandy a se zatajeným dechem očekávat film na Netflixu, který bude uveden letos na podzim. Tak mě omluvte, musím si udělat pořádnou tabulku a pečlivě si rozvrhnout práci, abych mezi všechny ty korektury, rukopisy a e-maily nacpala všech šest dílů i Příručku, které si teď nutně musím přečíst, než to vypukne! Musím běžet!!!

A v letu vám ještě prozradím, co čtou ostatní: Iveta piluje Archanděla: Krvavá křídla, Michal čte Pomněnku od naší oblíbené Kerstin Gierové a Katka je zanořená do Divoké říše.

Mějte se krásně a čtěte!

Adéla