Další kniha ze série o mládí superhrdinů | Albatros media

Další kniha ze série o mládí superhrdinů

Víkendovky

Čauky mňauky! (Nebo taky Nazdárek párek!, jak občas říká Katka) Tak se všichni zase uklidníme, když už teď víme, jak to vlastně bude s novou knihou od Sarah J. Maasové.

Michal to v minulém blogu všechno pěkně napsal, tak jestli jste si zapomněli poznamenat do kalendáře to veledůležité datum, mrkněte sem.

A pojďme si to velké (VELKÉ!) očekávání zkrátit těšením na další skvělé knihy. Na začátku podzimu vyjde další kniha z volné série o mládí superhrdinů – tentokrát to bude Superman, kterého dostal na starost Matt le Peña. U nás je to autor relativně neznámý, česky mu vyšla pouze povídka Andílci ve sněhu, která je součástí Dárku z pravé lásky aneb dvanácti zimních políbení. Ta se odehrává v New Yorku, zatímco se Supermanem se ocitáme ve Smallville, maloměstě uprostřed amerického středozápadu. Setkáváme se s Clarkem Kentem, který chodí na střední školu a řeší podobné věci jako jeho spolužáci – každodenní školní záležitosti i to, jakým směrem by se v budoucnosti rád vydal. Má však jakési zvláštní schopnosti – je velmi silný a rychlý, slyší věci i na velké vzdálenosti. Kromě jeho rodičů o tom nikdo neví a oni ho vychovali k tomu, že se nemá předvádět. Odešel kvůli tomu ze školního fotbalového týmu a raději se věnuje studiu. Ve Smallville je sice na první pohled všechno v pořádku, ale Clark moc dobře ví, že se tam dějí věci, o kterých se příliš nemluví. Společně se svou kamarádkou Lanou Langovou postupně rozkrývají zlo, které bují pod maskou poklidného maloměsta. Nové a nové informace však Clarkovi přinášejí velká dilemata: co je horší – skrývat své schopnosti a zůstat naoko normálním teenagerem, který jakž takž zapadá mezi ostatní, nebo je naopak využít pro vyšší dobro a možná i záchranu lidských životů? A chce vůbec znát pravdu sám o sobě?

Nevím, jak vy, ale já bych občas nějaké superschopnosti taky uvítala. Třeba schopnost dopředu odhadnout, jestli nějaká knížka bude fakt pecka, nebo jen průměr. Případně neusínat nad korekturami a být schopná je bez přestávky číst třeba dvanáct hodin v kuse. Nebo třeba schopnost odhalit na první dobrou všechny chyby v textu. Bohužel jsem ale jenom člověk, tak se musím smířit s tím, že mi ne vždycky všechno vyjde na sto procent.

Kromě Supermana tu v redakci momentálně pracujeme na Someday od Davida Levithana a Katka čte Opak věčnosti.

Mějte se krásně, užívejte si (konečně!) letních dnů a čtěte!

Adéla

VÍKENDOVKA: Jakou superschopnost byste chtěli mít a proč?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.