Nové knihy Sarah J. Maasové | Albatros media

Nové knihy Sarah J. Maasové

Víkendovky

Moji milí Kubulíni, dneska ani nebudu psát žádné úvodní řeči a hned se vrhnu na knihu, na které právě pracuju. A hned pochopíte proč. Tahle kniha je totiž nejdelší v celé historii CooBoo. A tak jsme si k desátým narozeninám nadělili opravdu pěkný dárek – bichli hustě vysázenou malým písmem, která ale i tak má krásných 976 stran.

Už asi začínáte tušit, o čem mluvím. Ano, je to další opus magnum všemi milované Sarah J. Maasové. Tentokrát jde o šestý díl série Skleněný trůn s názvem Království popela.

A teď pozor, budu trochu spoilerovat (ale hrozně nenápadně) předchozí díly a trochu i ten současný!!!! Jak si asi dobře pamatujete, Aelin na konci Říše bouří skončila v takovém roztomilém pokojíčku, který jí přichystala Maeve. Aelin se tam trochu nudí, ale příjemnou společnost jí dělá jeden vtipný mučitel. Jinak celá naše parta ve složení Jestřáb, Gavriel, Lorcan, Elide, Manon, Chaol, Dorian, Aedion, Lysandra, Nesryn a pár desítek tisíc dalších nevýznamných postaviček jsou tak trochu rozházení po celém kontinentu a snaží se vykřesat alespoň trochu naděje. Protože si to přiznejme na rovinu – je fajn, když ve vojsku máte pár víl, které umí tak trochu kouzlit a které svým ostrým pohledem přeříznou komára v letu, ale Erawan má mnohem víc úžasných příšer, příšerek a příšeřiček… a taky samozřejmě celé letky Železozubých čarodějnic na wyvernech. A co si budeme nalhávat, prakticky neomezená moc, kterou vládne samotný Erawan, také není k zahození. A jak sami určitě tušíte, vše směřuje k epické závěrečné bitvě. Ovšem kdo vyhraje, jestli nepřijde nějaký dějový zvrat a kdo z našich oblíbených postav lítou řež přežije (a zda ji přežije i hlavní hrdinka), to vám neprozradím. Musíte si počkat na začátek srpna, kdy tahle monumentální kniha vyjde. 

A nejspíš jste zaznamenali, že Sarah nezahálí a pilně píše dál, i když svoje první série postupně uzavírá. Nedávno jsme vydali její Catwoman, ale milovníky Skleněného trůnu určitě potěší, že se autorka pustila do vytváření encyklopedie z tohoto fikčního světa, kde by měly být ukázány všechny postavy, všechna místa, všechny příšerky a spousta dalších věcí. A aby toho nebylo málo, ve čtvrtek byla zveřejněna obálka prvního dílu nové série s názvem Crescent City.

A ještě telegraficky zprávy z redakce. Adéla právě čte korekturu knihy Má první láska a Katka se vášnivě pustila do Elizy a jejích nestvůr. Tereza se pak vrhla do hromady mailů.

Mějte se skvěle a hodně čtěte!

Michal

 

VÍKENDOVKA!!! Který díl Skleněného trůnu máte nejraději?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.