Beletrie pro dospělé

První díl fantasy série z alternativní magické verze Londýna

Vítejte v Opačnu, v Londýně, který není tak úplně stejný jako ten náš. V únoru tu je léto, metro je jeskyní plnou divů a ulice plní magie. Ale London je taky rozdělený na části mezi šest soupeřících frakcí, kdy každá ovládá jedinečné dovednosti - a vůdce Měňavců Gedeon Ravenswood se právě utrl ze řetězu a hrozí, že přetrhá křehká pouta, která desítky let držela Londýn pohromadě.

Ilsa patří mezi Měňavce a 17 let života strávila v tom nesprávném Londýně, kde je skutečná magie považována za dílo ďábla. Rodiče ji po narození opustili, a tak se musela o život rvát - nejdřív jako kapsářka a později na pódiu jako asistentka iluzionisty, kde oslňovala publikum tajným používáním svých schopností. Když Ilsa projde portálem do Opačna, konečně má pocit, že někam patří.

Ale její nový domov stojí na pokraji občanské války a Ilsa se ocitne přímo uprostřed dění. Jediný způsob, jak Londýn zachránit, je najít Gedeona, Ilsina dlouho ztraceného bratra, jednoho z posledních členů rodiny, která ji opustila ve špatném světě. Ilsa je ze všech stran obklopena nepřáteli i Měnivci, kteří mají být jejími spojenci, avšak nosí tváře, které jim nepatří. Přišel čas vytáhnout z rukávu všechny triky a trumfy, aby vůbec přežila.

Více

369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Další knihy ze série "Opačno"

Detailní informace

Počet stran 408
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 06.09.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,556 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Opačno
Původní název Witherward
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petra Badalec
EAN 9788076612631
Věk od 13
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

deti-noci.cz - Opačno

...Na rozdíl od městské fantasy Řeky Londýna Opačno nedisponuje suchým britským humorem a přes všechny úklady a zrady nabízí pohodovější atmosféru než ponurá série Temné nadání. Svým zpracování se Opačno spíše podobá románům jako Temnější tvář magie nebo Kostičas...

MFantasy - DOBRODRUŽSTVÍ V ODVRÁCENÉ STRANĚ LONDÝNA

...Zkrátka jedná se o zdařilý mix alternativní historie, detektivky, akčního příběhu i učebnici zoologie. S malým a posledním nedostatkem: chce to víc kapitána Fowlera! Snad se ho dočkáme ve druhém díle..

Databazeknih.cz - Opačno

...„Na této knize se mi líbilo snad úplně všechno. Nejvíce, ale worldbuilding! Cekový systém světa, který je 'naruby' a jsou tam různé frakce, kdy každá ovládá úplně nějaký jiný druh magie, dával smysl...

Autor

Hannah Mathewsonová

Hannah Mathewsonová

Hannah Mathewson se narodila v Cambridge ve Velké Británii. Její nezkrotně kreativní povaha ji přivedla k hraní, hudbě, kreslení i touze natáčet filmy, pak však zakotvila u psaní románů, kterému se věnuje už od dob dospívání. Prvním pokusem byla kniha o mladé ženě, kterou navštívil duch její zesnulé nejlepší kamarádky. Studovala filmovou a televizní vědu na University of East Anglia a pracovala v kinech, knihovnách i archivech. Za svou krátkou povídku Two Pounds, Six Ounces získala ocenění Fiction Desk Writer’s Award. Opačno je jejím debutem.   

Profil autora