CooBoo

Zpátky do redakce!

Víkendovky

Teda, skoro… Tím nadpisem chci říct, že se u nás v CooBoo a celé společnosti Albatros Media pomalu vrací život zpátky do starých kolejí. Ještě pořád sice pracujeme hlavně z domova, ale to se nejspíš v červenci změní. Pomalu se budeme vracet do kanceláří a zase se trochu víc potkávat s ostatními lidmi, které jsme dobře čtvrt roku neviděli. Koncem června máme dokonce v plánu už i první větší poradu, které se bude účastnit víc než jeden člověk! Strhující!

Jsem moc zvědavá, co to s námi provede, odloučení bylo přece jen docela dlouhé a kde kdo si na něj zvykl. S Adélou a Katkou jsme se sice během téhle divné doby párkrát v kanceláři potkaly, ale když o tom tak přemýšlím, Michala jsem naposledy naživo viděla v březnu. To bude asi shledání! Poznáme se? Co když si nechal třeba narůst plnovous? Bude to napínavé! Nicméně si myslím, že v těchhle návratech na pracoviště vůbec nebudeme sami, děje se to asi úplně všude. Bude to trochu zpomalené prázdninami, ale po nich to bude asi o to intenzivnější. Proto se dost hodí, že na konci srpna vydáváme knížku, která se jmenuje Zen jak sviň* v práci a navazuje na veleúspěšné dílko stejné autorky s názvem Zen jak sviň*. První kniha má podtitul „Deník k procvičování blahodárného umění se z ničeho nepo*rat“ a obsahuje celou řadu tipů a návodů a pomůže vám na osvobozující cestě k něčemu, co se hodně podobá štěstí. Teda teoreticky. V praxi vypadá první odstavec knihy takhle:

Vítej, jiskřivá osobo! Dovol mi seznámit tě se zvláštním druhem pozitivity, z níž se rodí pulsující štěstí, radostná katarze a zatraceně objemná dávka klení. Na stránkách téhle knížky dostaneš příležitost vy*rat se na všechny pí*oviny, vzdát hold svým jedinečným přednostem, výstřelkům a všeobecné krutopřísnosti a zatřepat veselými vlaječkami na počest všeho dobrého, co kolem sebe máš.

Knížku teď na našem e-shopu nemáme skladem, ale chystáme dotisk a určitě ji ještě seženete i ve většině knihkupectví. A hlavně se můžete těšit na tu druhou, která je podobně skvostná, jen se celá zaměřuje právě na pracovní prostředí. Zen jak sviň* v práci vás přiměje si udělat přestávku od každodenní osmihodinové lopoty a udělat z práce něco fakt bombastickýho. Díky ní se budete umět vyprdnout na kraviny a najdete v chaosu vytoužený řád. Nicméně opět teda teoreticky…

Největší přínos téhle knihy spatřuju ve vynalezení přídavného jména „blorft“. Víte, co to je? Když řeknete: „Jsem z toho blorft“? To je ten pocit totálního omráčení, kdy se ale tváříte, že je všechno v pořádku a se stresem se vyrovnáváte pomocí taktiky strnulé vačice. Což je podle mě něco, co je použitelné prakticky kdykoli, kdekoli, denně, a nejen v práci. Ve škole určitě strnulá vačice taky přijde k duhu! Zkrátka když máte ten zvláštní, omračující a zcela nezdolný druh (pracovního) stresu, kdy se jako jediné rozumné řešení nabízí zahrabat se do nory a vyspávat, dokud se po něm (prosím!) neslehne zem. Až z té nory ale vylezete, zjistíte, že se stres nikam nevypařil, dál vás hodlá děsit a vyčkávat, až si naděláte do gatí. No a Zen jak sviň* v práci vám vysvětlí, že se mu místo strachu máte vysmát a natrhnout mu tak, no, ehm… (nebudu vytahovat další ošklivé slovíčko, na jeden blog už jsem jich použila až až, nicméně tahle knížka se jich fakt nebojí :D).

Každopádně si myslím, že Zen jak sviň* v práci se bude hodit, až budeme všichni pospolu zase trávit dlouhé dny v kanceláři. Máme se sice rádi, ale odvykli jsme si a tu a tam to bude asi náročné, co si budem… Pro redaktorské introverty byla karanténa skoro ráj, takže myslím, že tohle bude fakt až terapeutická kniha. Všem vřele doporučuju!

Tereza

 

VÍKENDOVKA! Pojďme si trochu rozšířit slovní zásobu! Vymyslete vlastní poťouchlé přídavné jméno, jako je třeba to „blorft“, a vysvětlete co podle vás znamená a zosobňuje.

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.