Vánoční New York a nesmrtelnost chrousta na Netflixu! | nakladatelství

Vánoční New York a nesmrtelnost chrousta na Netflixu!

Víkendovky

Taky máte letos pocit, že se ty Vánoce plíží tak nějak nenápadně? Nejspíš je to tou celkovou situací a tím, že na nás už od půlky října v nákupních centrech nevyřvávají koledy z toho prostého důvodu, že obchody jsou zavřené… ale i tak už je tohle období opravdu za rohem.

 

Poznám to podle toho, že Katka vytáhne vánoční svetry a nám v redakci začnou pomalu docházet knihy, o kterých bychom mohli psát blog, protože v prosinci už toho moc nevychází, jelikož pak by knihkupectvím lezly nové knihy okny ven.

Letos budu o Katčiny blikající svetry nejspíš ochuzená, jelikož v kanceláři pořád moc nevysedáváme. Ale určitě ji poprosím, aby si ho vzala na nějakou naši kubulínskou videoporadu přes Teams. Uděláme si besídku každý na svém gauči s cukrovím a svařákem a ve vánočním oblečku… no ale to už moc předbíhám a hlavně odbíhám od hlavního tématu mého dnešního blogu. Knihy mi totiž ještě úplně nedošly a dneska vám chci povědět o jedné, kterou s jazykem na vestě vydáváme právě včas a na poslední chvíli ještě před Vánoci. Vyjde 7. prosince a jmenuje se Dash a Lily – Kniha přání a není to úplná novinka. Vyšla už před šesti lety (je to vůbec možný?!) a upřímně je to jedna z mých nejoblíbenějších kubulínských vánočních knížek. Má totiž přesně to správné dávkování romantiky, sarkasmu a vtipu. Hlavní roli v ní hraje předvánoční a vánoční New York, jedno velké staré knihkupectví (tohle!), červený zápisník, dva lidi a spousta úvah nejen o nesmrtelnosti chrousta. Zajímavostí podle mě je, že David Levithan psal kapitoly z pohledu Dashe a Rachel Cohnová z pohledu Lily, vyměňovali si je mailem a prý se předem nedomlouvali, jak se příběh bude vyvíjet dál, což je fakt, který mě moc baví, a myslím, že je v knížce cítit.

No a letos tuhle knížku vydáváme znova, protože právě v těchhle dnech Netflix spustil seriálové zpracování příběhu Dashe a Lily. Takže jsme ho zabalili do nové obálky a vysíláme ho k novým i starým čtenářům, protože tohle je podle mě kniha, kterou chcete mezi svátky prostě číst. A je podle mě úplně jedno, jestli si pustíte ten seriál předtím, k tomu nebo až pak. K cukroví se vám bude hodit všecko. Pokud budete hledat tipy na další knihy, co byste neměli letos před svátky minout, mrkněte na tenhle náš článek plný feel good příběhů, které nejsou nutně jen vánoční. A protože mi ještě knížky, o kterých bych mohla psát, nedošly, těsně před Vánoci, až na mě zase přijde blogovací řada, vám dám ještě jeden speciální tip. Zatím vám k němu povím jen, že v něm jsou i samolepky. 😉 Tak se na něj zatím aspoň podívejte!

Tereza

 

VÍKENDOVKA! Jak by podle vás mělo vypadat ideální předvánoční a vánoční čtení? Jakou knížku máte pro letošní svátky vyhlídnutou vy?

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.