Už se těšíte?

Víkendovky

Poslední dobou se stmívá fakt hodně brzo. Víte, co to znamená? Brzo přijde Ježíšek! A ten přeci nechodí za denního světla, no jen si to představte, jaká by to byla pruda, kdyby na Vánoce nebyla tma jak v pytli už ve čtyři odpoledne – kam by se podělo to kouzlo, to tajemno? (A taky by bylo mnohem těžší chodit na tajňačku užírat cukroví z krabice uložené na balkoně, tedy pokud jste z takové rodiny jako já, kde jsme ho poprvé směli vzít do pusy až na Štědrý den večer).

Pokud ale sledujete český YA vesmír, tak určitě víte, že narůstající temno je příznakem ještě něčeho jiného. Že nevíte, kam tím mířím? No, víc tmy znamená, že se taky blíží konec listopadu, což zase znamená, že se nám blíží HUMBOOKFEST!!! Letos to po různě omezených uplynulých letech 26. listopadu (konečně) rozbalíme v plné parádě a ve velkém stylu v O2 Universu v Praze. Program je letos opravdu našlapaný. Hermionin obraceč času na stánku v prodeji bohužel nebude, ale skoro bych řekla, že by se nám všem hodil, aby člověk stihl všechno, co by ho zajímalo. Podrobnosti o tom, co se kdy kde bude dít, najdete tady. Že máte kvůli nejaktuálnějším aktualitám sledovat naše sociální sítě, vám určitě připomínat nemusím. 😊

Ne každý ovšem dorazí na Humbookfest (a to mi věřte, že bychom vás tam rádi viděli úplně všechny!). Ne vždycky se to každému hodí, přeci jen je to pro ledaskoho do Prahy docela daleko. Letos proto přichází novinka - HUMBOOKTOUR. Můžete se těšit na besedy s autory, na setkání s členy Humbookteamu, autogramiády, a hlavně na boží knihomolskou atmosféru. První zastávka proběhne už 3. prosince v Brně v Impact Hubu. Na besedě si popovídají Bětka Bílková a Katka Šardická s nováčkem na YA scéně Jakubem Petrem Kosem. Tu největší pecku jsem si ovšem nechala na konec! Celou tuhle knižní šňůru nezahájí nikdo menší než Ruta Sepetysová, která si s vámi popovídá o své nejnovější knížce Musím tě zradit. Tak se přidejte na událost, ať nic nezmeškáte!

Tak co, uvidíme se?

Mějte se krásně a čtěte!

Adéla