Svět knihy v plném proudu

Víkendovky

Nazdárek vespolek! Tak jsme se konečně dočkali a Svět knihy aka druhé knihomolské Vánoce je tady a v plném proudu. Doufám, že jste tam už byli, že přijdete taky v sobotu a v neděli a že si nakoupíte spoustu radosti, protože kdy jindy se vrhnout na čtení než v létě, že jo!

My z CooBoo jsme si dali stavební směnu už ve středu, jak psala Adéla ve svém minulém blogu, a teda můžu vám potvrdit, že nacpat všechny ty knížky do připravených regálů místy hodně připomínalo tetris a nebylo to hotové úplně lusknutím prstu. Každopádně to ale stálo za to, a když jsme ve středu večer odcházeli, v poličkách našeho supernového stánku už na vás čekalo spoustu úžasných kousků. A ano, stánek máme supernový, protože se letos celý SK přestěhoval ven z rekonstruovaného Průmyslového paláce a sídlí v různých halách a stanech za ním. Museli jsme tedy stánek upravit novým proporcím a místo červené albatrosí klasiky letos najdete na konci hlavní haly modrý stánek s logem Palmknihy. Protože kdy jindy je lepší příležitost oslovit čtenáře s naším spřáteleným knihkupectvím, které mají všichni zafixované hlavně jako prodejce e-knih, ale už nějakou dobu prodává i ty papírové – a nejen naše z Albatros Media. Nicméně nemějte strach, ve stánku je všechno při starém a YA sekce zabírá pěkných pár poliček – zase jsme se u rovnání s Fragmentem trochu poprali, kdo zaujme lepší místo, ale snad jsme to nakonec porovnali poměrně spravedlivě.

No a kromě toho si dá na stánku ještě v sobotu Iveta prodejní směnu, tak ji zajděte pozdravit. Protože předpokládám, že v sobotu stejně jdete na HumbookStage (ŽEJO?!). A tam se na vás my a naši autoři budeme těšit hned několikrát! Celé to v 10:30 odpálíme debatou na téma YA vs. NA, kde zazáří naše čerstvá autorka Alena Adrianet Heinrichová, které akorát vyšel Medovník s pepřem (s naprosto famózní obálkou), a pak tam tedy budu trousit moudrosti taky já. Potom bude probíhat spousta dalšího supr čupr programu, který najdete tady, ale naši černí koně, tedy Petra Martišková, Ola alias Nofreeusernames a Júlia Matulová, vystoupí až úplně poslední v 15:25, kdy budou hovořit o lásce a citečkách v knihách. No a od 16:35 se vám všichni čeští autoři taky pěkně podepíšou, tak si na to připravte knížky, žejo – budeme je mít na stánku 😊

Tak, a já ještě nekončím, jo, protože vám musím povědět o knihách. Hned o dvou, které teď akorát vychází a jsou přesně to, co v létě chcete. Hele, jo – v první řadě tu máme růžovoučké duhovoučké XOXO, což je letní romantika jako vyšitá. A co víc, je to letní romantika se špetkou k-popu a violoncella a korejského Soulu a taky korejského jídla. Hlavní zápletka je jednoduchá: violoncellistka Jenny potká ve městě kluka, který ji na první dobrou dost okouzlí. Stráví spolu jeden den v New Yorku a Če-u pak za poněkud záhadných okolností zmizí. Jenny se chvíli poté stěhuje s mamkou do Soulu, aby se postaraly o nemocnou babičku, a hle, na tamní hudební škole zjistí, že Če-u je její spolužák – a taky k-popová megastar. Řekla bych, že tahle knížka je takový splněný sen většiny holek, protože kdo se nikdy nezakoukal do zpěváka nebo herce, žejo. Jen Jenny se to povede i naživo, no. Což se ukáže jako daleko problematičtějšínež si představovala, . A pokud o k-popu nic nevíte, nemějte vůbec strach, je to fakt jen koření romantického příběhu jako vyšitého z nějaké Westovky.

No a druhá knížka je vlastně taky romantická, jedná se přece jen o retelling Romea a Julie a klasičtější romantika snad ani neexistuje, žejo… Ale na první dobrou to tedy žádná sluníčková láska není. Ostatně stejně jako v shakespearovské předloze. V knížce Naše zakázané vášně jsou Roma a Juliette dědici dvou znepřátelených mafiánských gangů v Šanghaji dvacátých let minulého století. A jdou si po krku. Aspoň do chvíle, než se městem začne šířit… cosi, podivná epidemie krvavých úmrtí, která začnou ochromovat oba gangy. Ty jsou však absolutně neochotné jakkoli spolupracovat a zdá se, že jediný, koho to celé zajímá a kdo tomu může přijít na kloub, jsou Juliette a Roma. A teda, mě tenhle HumbookTip fakt hodně bavil, atmosférou, jazykem, postavami hlavními i vedlejšími (omg Marshall prostě!), zajímavým způsobem, kterým Chloe Gong překroutila shakespearovskou předlohu… a vzhledem k tomu, že jde o HumbookTip, tak bavil i další lidi, takže doufáme, že bude bavit i vás. Je to první díl duologie a tyjo, už se nemůžu dočkat dvojky! Až si to přečtete, dejte prosím vás vědět, co jste na to říkali, protože já jsem takovou knižní kocovinu už delší dobu neměla, fakt povedená věc.

Uf, ostatní už na mě budou křičet, že se moc vykecávám a kdo to má číst a Katkooo, takže končím. (Ale vlastně ne, protože vám tu ještě velmi tajně musím říct, co kdo čte, žejo! Adéla právě korekturuje první díl nové série Radka Starého, tentokrát sci-fi s názvem Odkaz lidské mysli. Michal se pro změnu skrývá v lese s dalším, takovým doplňkovým dílem série Křiváci, kde se řeší tentokrát zločiny mimo Ellingham. Iveta se ponořila do Uchvatitelů říší, což je nová série Victorie Aveyardové, a omg, není ta obálka úplně famózní? No a já pomaličku, polehoučku rediguju Družinu zatracených, druhý díl Zloděje osudů, což je titul, na který si ještě nějakou dobu počkáte, ale těm českým je potřeba věnovat náležitou péči, že.)

A to už je fakt konec! Stavte se za námi na Světě knihy, užijte si ho, neutopte se v knihách (ale zase to nepodceňte, ať máte co číst) a zase někdy!

Katka