Psí život | Albatros media

Psí život

Víkendovky

Ahoj kubulíni, určitě jste od minulého týdne nezapomněli, jak si Tereza s Katkou užily veletrh v Bologni – a že tam snědly spoustu zmrzliny.

Dnes je trochu podezírám, že tou zmrzlinou napěchovaly na zpáteční cestu celé letadlo a to nás tu teď pořádně chladí… a chladí… a chladí. Zimní kabát jsem už před nějakým tím pátkem uložila do skříně na přeletnění (neboli opak přezimování) a hodlám ho vytáhnout zase až na podzim.

Mé pevné přesvědčení, že ultrateplé svršky nebudu teď nějakou dobu potřebovat, však nahlodává jeden nový faktor, který se do mého života vloudil velice nedávno. Má čtyři nohy, spoustu chlupů (takže vypadá jako rozkošný medvídek), spoustu malinkých ďábelsky ostrých zubů (takže se občas chová jako piraňa) a neodolatelný pohled dvoubarevných očí… Do mého života s velkým nadšením vtrhlo štěně, což kromě velké spousty radosti taky znamená, že s ním musím chodit ven. Pořád. Samozřejmě i v noci a řeknu vám, že romantická vycházka v půl třetí ráno, kdy si přes pyžamo hodím jen bundu, má v posledních dnech vážně něco do sebe. Zkušení psovodi mezi vámi se už určitě smějí a říkají si: Hm, ty cimprlíno, a co budeš tak asi dělat v zimě, až nasněží a bude dvacet pod nulou? Nebo až bude lít jako z konve někdy uprostřed listopadu? Doufám, milí přátelé, že medvědo-piraňa do té doby trošku povyroste a nebude vyžadovat tak časté výpady do ulic a hlavně že já se otužím (a taky že mě piraňa neohlodá až na kost a nesežere všechny korektury i hotové knížky). Protože co by člověk pro ty věrné psí oči neudělal…

Jedna z knih, kterou právě čtu (částečně) pod psím dozorem, je Zlodějský tanec. (Chodit do práce mi přináší velké pozitivum: nemusím se bát, že by se Katka nebo Michal náhle rozhodli skočit mi na stůl, popadli do zubů náhodné listy papíru a upalovali s nimi za roh, kde by je chtěli nerušeně sežvýkat.) Napsala ho Mary E. Pearsonová a jedná se o pokračování její úspěšné trilogie Falešný polibek. S novým příběhem se vracíme do starého světa několik let poté, co morrighanská princezna Lia usedla na trůn jako královna Vendy. Někteří hrdinové nové duologie však byli v původní trilogii pouze vedlejšími postavami, navíc to tenkrát byly ještě děti, s jinými se zde setkáváme úplně poprvé. Nevracíme se zpět do Vendy nebo do Morrighanu, ale vydáváme se společně s hrdiny do Ďáblova Chřtánu, malého města, kde se dějí nekalé věci a kde by se mohl ukrývat muž, který stále uniká vendské spravedlnosti – bývalý morrighanský královský rádce, který kdysi pracoval pro Komizara a téměř se mu podařilo otrávit otce princezny Lii a rozvrátit celou jeho zemi. Tenhle muž se však dokáže dobře ukrývat. Navíc není vůbec jasné, kdo je tu vlastně ten kladný hrdina – všichni zúčastnění totiž něco skrývají, nikdo nikdy neříká celou pravdu, leckdo leckoho špehuje a jedná za něčími zády. Jestli se vám kromě propracovaných mocenských intrik líbila ve Falešném polibku i romantická linka příběhu, nebudete určitě zklamaní ani na konci května, kdy Zlodějský tanec vyjde.

Mějte se krásně a čtěte (někde za kamny, jak praví jedna moudrá pranostika)!

Adéla

P. S. Jak jse vám líbí náš nový web?

VÍKENDOVKA: Máte nějakého domácího mazlíčka? Nemáte a chtěli byste? Co říká mazlík na to, když si chcete číst?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.