Nejvánočnější z vánočních blogů | Albatros media

Nejvánočnější z vánočních blogů

Víkendovky

Ahoj kubulíni, tak už se nám to pomaloučku, potichoučku (nebo i pohlasiťoučku) blíží. Redakce CooBoo se pomalu, ale jistě vyprazdňuje (ano, koukám na tvůj prázdný stůl s mandarinkou a tři conversky pod ním, Michale), jak se všichni postupně odebíráme vstříc vánočnímu volnu, vyplněnému cukrovím, kaprem, salátem, chlebíčky, cukrovím, chlebíčky, svařákem, chlebíčky, punčem, cukrovím, chlebíčky a horkou čokoládou… i jinými pokrmy a nápoji.

Nevím, jak to máte vy, ale u mě doma zatím takové poklidné obžerství ještě nezačalo, můj Ježíšek totiž nemá ještě všechna svoje překvápka pěkně po kupě, některá musí vyzvednout a některá dokonce teprve vymyslet! Jestli jste vzorňáci a nákup vánočních dárků jste sfoukli už v srpnu, tak gratuluju! Nevím, jestli vás v tuhle chvíli víc obdivuju, nebo nesnáším (samozřejmě, že obdivuju, jsou přece Vánoce). Ale pro vás ostatní, kteří taky ještě bloumáte a bloudíte a fakt nevíte, co s tím a kudy kam a nemáte nekonečné množství peněz, mám několik nápadů.

Zaprvé – kdo říká, že dárek musíte koupit? Máte doma nějakou knížku, se kterou jste ochotní se rozloučit s vidinou, že udělá velkou radost vaší nejlepší kamarádce (třeba proto, že se už ani koupit nedá)? Můžete do ní vepsat i nějaké věnování, po kterém nezůstane oko suché (knížky s věnováním mají u mě doma v knihovničce čestné místo). Jestli se ale se svými knižními miláčky rozloučit nedokážete, navrhuju vzít útokem nejbližší antikvariát, kde se určitě budou skrývat nějaké perly. Podobně to můžete udělat i s jinými věcmi (třeba hrníčky nebo šperky), zvlášť jestli víte, že vám tu vaši konkrétní věc kamarádka trošičku závidí a přála by si ji. A jestli je to trochu ekoložka nebo minimalistka, tak ji potěšíte dvojnásob!

Máte babičku a dědu, se kterými se zas tak moc často nevídáte a je vám to líto? Nebo s nimi neradi trávíte čas, protože jen tak sedět a povídat si u kafe vám společně z nějakého důvodu nejde? Kupte jim lístky do kina, do divadla nebo na koncert a vyrazte za kulturou společně s nimi! Určitě pak najdete témata k hovoru. Že je pro ně takový zážitek z nějakého důvodu nemožný (kino je moc daleko, nebo mají zdravotní omezení a takový dlouhý výlet by nezvládli)? Nevadí! Přineste jim kino domů! Vyrobte lístky, můžete vytisknout program, všechno to dejte do obálky nebo do dárkové krabice a šup s tím pod stromeček! V určený den dorazte s předstihem, doneste film na DVD nebo flashce, udělejte popcorn (ani není potřeba mikrovlnka, stačí pánev a popcornová kukuřice, najděte si návod na YouTube), dejte si něco dobrého k pití a filmový večírek může začít! (Jo a jestli mi teď chcete říct, že vaše babička nebo děda nemají DVD přehrávač nebo televizi, do které se dá strčit flashka, tak si prosím vás vzpomeňte, že vy nejspíš máte notebook nebo tablet, tak žádný výmluvy).

Dávat ostatním o Vánocích svoje domácí eňo ňuňo cukroví je sice super, ale to dělá každý. Jestli vám už bylo osmnáct a náhodou se vám doma v ledničce povalují vajíčka, respektive žloutky (jako poslední dobou Katce), není nad to někoho obdarovat domácím vaječným likérem. A jestli vám ještě těch osmnáct nebylo, tak taková domácí směs třeba na přípravu horké čokolády, ideálně zabalená v hezké skleničce nebo plechovce, je taky velká pecka. Pokud je váš obdarovaný přes zdravou výživu, tak mu můžete zkusit udělat müsli směs se vším, co má dotyčný rád. Odvážnější mohou vyrobit zapečenou verzi. Recepty vygůglíte snadno.

Propadl někdo z vašeho okolí pokojovorostlinové mánii? Nebo na domácí zeleni naopak frčí už dlouho? Ustřihněte kousek vlastní rostliny a zasaďte mu ho do hezkého květináče. Jestli nemáte vlastní kytku, tak nějakou možná má vaše máma, babička nebo sousedka.

Dárek už máte koupený, ale zatím jste nezabalili, a chcete přitom obdarovaného ohromit? Nebojte se starého tríčku a dejte krabičku s něčím malinkým do krabice od ledničky. A podobně… 10/10 starších sourozenců doporučuje pro balení dárků mladším sourozencům. Úspěch zaručen.

Přejeme vám krásné Vánoce, klidné svátky (abyste toho stihli přečíst co nejvíc) a ať se vám v následujícím roce splní i ta nejtajnější přání!

Adéla

VÍKENDOVKA: Na kterou knížku se v novém roce nejvíc těšíte?