Prázdninové návraty a dohánění restů | Albatros media

Prázdninové návraty a dohánění restů

Víkendovky

Jak si užíváte léto a prázdniny a čtení u vody? Doufám, že hojně, že už jste všechny naše letní novinky s Maasovou v čele přelouskali a děláte si v knihovničce místo na pecky, co přijdou v září! Protože je na co se těšit, a navíc kdy jindy dohánět čtecí resty než v létě, žejoviďte!

Já jsem po delším dovolenkování zase zpátky v kubulínském kanclu a musím říct, že už mi ten kolotoč korektury-maily-redakce-obálky-očuchávánínovýchknížek poměrně chyběl! Když jsem se po třech týdnech vrátila, musela jsem si tedy nejdřív pracně vykopat stůl z obří hromady – my máme v CooBoo takový zvyk, že když není věci kam dát (a věci jsou obvykle nově příchozí knížky, staré korektury, oslavová balonková desítka nebo naše redakční fazole), přistanou na stole toho, kdo zrovna není v práci. No. A tři týdny jsou fakt dlouhá doba, během které bylo možné můj stoleček jako odkladiště využívat. Tak si tu horu představte, vynásobte dvěma a jste asi tak u správného výsledku.

Když jsem se každopádně prokopala skrz, našla jsem taky naši božíbožíboží kubulínskou narozeninovou tašku a placku, které mi mí drazí kolegové schovali, takže bylo všechno rázem odpuštěno. A když říkám božíbožíboží, tak to fakt myslím vážně, taška unese totiž minimálně deset průměrně tlustých knížek (Maasová se nepočítá!), je pěkně pevňoučká a z fairtrade bavlny. A kdybyste ji taky chtěli, ještě spolu s reading copy Zmije, o které jsme vám už psali v některém z předchozích blogů, tak o ni můžete ještě dneska soutěžit tak, že nám popřejete k narozeninám, formulář a informace najdete tady.

No a hned po návratu jsem se vrhla na čtení, samozřejmě. Tentokrát tu pro vás mám novinku pro změnu českou, což se zas tak často nestává! Na podzim totiž vydáme povídkovou sbírku Plovoucí po hvězdách od autorky Martiny Doležalové. Jedná se o dvanáct postavami provázaných povídek o mladých dospělých a dospívajících, kteří se všemi možnými způsoby snaží najít si to svoje místo ve světě, což se jim někdy daří hůř a někdy lépe. Mnozí z nich odjíždějí do zahraničí, cestovat a hledat sebe samé do zahraničí a vyrovnávají se s vážnějšími i banálnějšími problémy – s rozchodem, nefunkčním vztahem, nástrahami blogerského života, samotou, smrtí blízkých nebo nevěrou. Kromě toho ve sbírce najdete i kapku nadpřirozena a ezoterična, spoustu záblesků a zákoutí Prahy a taky krásné ilustrace od naší oblíbené Brunhildy, která ilustrovala třeba taky Francouzskou jízdu Ivany Peroutkové. Je to zase něco trochu jiného, co v CooBoo tak často nevídáte, tak doufáme, že dáte šanci české spisovatelce a že si Plovoucího po hvězdách zamilujete.

No a co čtou ostatní? Adéla si právě užívá s introvertní Elizou a jejími nestvůrami, Michal se pustil do redakce knihy od Raega, se kterým se budete moci setkat letos na HumbookFestu, a Tereza dolaďuje Z lásky k písmu od kreativních holek z papírnictví Prin-tin-tin. A samozřejmě vám o všem napíšou zas někdy příště v dalších blozích.

Tak si užívejte léto a mějte se krásně!

Katka

Víkendovka: Čtete rádi povídky, nebo dáváte přednost románům? A proč?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.