CooBoo

Čauky, řeklo léto, jsem tu!

• Víkendovky

To jsem si vám minulé pondělí ráno vzala psa, že se podíváme, co je nového u nás v parku, a když jsme vylezli před dům, tak PIC! Dostala jsem ťafku mezi oči. He? Takhle teplo tak brzo ráno? Zašli jsme za roh a zavonělo to. Čauky, řeklo léto, jsem tu! To čumíš, co?

To teda čumím, milé léto, já pořád ještě žiju v takovém divném časoprostoru a mám pocit, že je tak konec února a měla bych nosit tlusté ponožky a kulich. Ani nevím, kam jsem vloni zašila plavky. Ze slunečníku asi bude potřeba omést pavučiny a myslím, že by nebylo špatné uklidit konečně lyžáky a vyndat šnorchl a ploutve… No, počkej, brzdi, brzdi, holčičko, povídá léto, ne ta hrr, k čemu ti budou ploutve, budeš se snad potápět ve Vltavě? Na výlet k moři to zatím úplně nevypadá. To je fakt, řekla jsem a posmutněla, ale co naděláš. Zamáčkla jsem slzu a šla si i se psem po svých, aby si i on užil nějakého toho psího letního štěstí (předpokládám, že třeba popelnice v létě voní mnohem líp než v zimě…).

Když jsme se vrátili domů, zasedla jsem k počítači a rozveselila jsem se. Měla jsem totiž rozdělanou korekturu knížky Tohle léto říkám ano od Lindsey Roth Culliové (zázračný okamžik, taková rozveselující práce!). Hlavní hrdinka Rachel zažije super léto, které ale vůbec nezahrnuje válení se u moře! Velmi inspirativní! Ale popořádku, ať v tom nemáme bordel…

Rachel vždycky byla strašně snaživá, vysnila si vysokou školu a obětovala všechno pro to, aby se na ni dostala. Spousta učení. Dobrovolnické aktivity. Žádné vysedávání s kámoškami, žádné bezduché vykecávání, žádné večírky, žádné… No, shrňme si to, dalo by se o ní docela snadno říct, že to byla celkem nudná a trapná šprtka. A když konečně dokončila střední školu, pronesla pečlivě natrénovaný veřejný projev k absolventům a jejich rodinám, byla připravená to oslavit tím, že… nebude dělat vůbec nic. Protože až do teď na všechno říkala ne. Když ale v rámci „oslavování“ začne uklízet a přerovnávat věci ve svém pokoji, najde mezi nimi i starou seberozvojovou příručku s ručně psanými poznámkami od babičky. A ta knížka radí jediné: přestat se bát a začít místo ne říkat na všechny výzvy v životě ano! No a když to evidentně fungovalo babičce, kterou má Rachel moc ráda, proč by tenhle šílený nápad možná… třeba… nemohla zkusit i ona sama?

A tak když je druhý den pozvaná ke spolužákům na večírek, poruší své zvyky, na pozvání kývne a vydá se do neznámých vod mezi lidi, jejichž životy zná především z fotek na Instagramu. A světe div se, oni nejsou tak divní, tak cool, tak namachrovaní, tak odtažití, jak to na displeji vypadá, jsou to prostě normální lidi. A tak začne léto, kdy Rachel na všechno říká ano, ano novým zážitkům i velkým chybám, ano obnoveným přátelstvím i neočekávaným milostným dobrodružstvím, ano úplně novému pohledu na svět. A je to jízda! A taky moc příjemná letní oddychovka, která vás skvěle naladí na slunečné dny (a možná taky inspiruje, abyste sami vyzkoušeli něco nového). Vychází na konci července, tak se můžete začít těšit. A taky má na obálce boží zmrzlinu, na kterou jsem dostala hroznou chuť, tak mě omluvte…

 

Mějte se krásně, zkoušejte nové věci a čtěte!

 

Adéla

VÍKENDOVKA: Jaký je váš plán na letošní léto?

Napište nám svou odpověď do komentářů. Čas máte do neděle, my poté vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.
 

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.