Konečně, KONEČNĚ léto!

Víkendovky

Žjůůůů! Vypadá to, že jsme se konečně dočkali. Nevím, jak vy, ale já teď fakt netuším, kam dřív skočit. Přála bych si, aby měl každý slunečný den aspoň 72 hodin, protože to bych možná stihla všechno, na co jsem se těšila už… no, ani radši nebudu počítat, jak dlouho. Posedět na všech zahrádkách svých oblíbených kaváren a restaurací. Několikrát. (A taky posedět uvnitř, jaj!) Omést pavučiny z kola a konečně šlápnout do pedálů. (Trochu trapný, to jsem mohla už dávno.) Rozrážet šlapadlem vlny Vltavy. Číst si nějakou pěknou knížku v houpací síti někde pod stromy. Číst si pěknou knížku na lavičce v botanické zahradě. Číst si venku a snažit se u toho nepokecat zmrzlinou, kterou jsem si dala, protože je fakt vedro a potřebovala jsem se se něčím osvěžit. Číst si venku a nepotřebovat u toho mít na sobě třicet osm vrstev tepelné izolace…

Konečně taky přišel čas, do kterého se báječně hodí 10 pravd a spousta odvahy, volné pokračování třeskutě vtipné romanťárny 10 rande naslepo od Ashley Elstonové, kterou jsme si všichni zamilovali. Protože to prostě ani jinak nejde. Už je to dávno, co jsem 10 rande naslepo četla, ale když pomyslím na scénku s kozou a vánočními světýlky, musím se smát ještě teď. A teď ale k Ashleyině nové knize.

Její hrdinkou je tentokrát Olivie, sestřenice Sophie z 10 rande. Olivie je vzorňačka. Vždycky to byla vzorňačka, která má vynikající studijní výsledky, nikdy neměla problémy se školou, protože si vždycky dávala pozor, aby měla všechno v pořádku včas. Střední končí jako druhá nejlepší v ročníku a na slavnostním ceremoniálu má pronést řeč k absolventům. Jenomže… Ukáže se, že dokonalá vzorňačka není úplně ve všem. Kvůli všem přípravným kurzům a seminářům ve škole už jí v rozvrhu nezbylo místo na normální tělocvik, který musí tak jako tak absolvovat, a tak se zapsala na mimoškolní hodiny golfu. A tam nebyla až taková snaživka, takže chodila trochu jak do houslí, neohlídala si to a kvůli příliš velkému počtu absencí jí trenér nevystavil formulář pro školu, který by potvrzoval, že má splněno. Což by pro vzorňačku Olivii znamenalo, že nemá dokončenou střední! Katastrofa! Co by na to řekla její veliká (a všudypřítomná) rodina?

Nakonec se s trenérem domluví na náhradním řešení: on jí formulář podepíše, když mu bude týden pomáhat s organizací golfového turnaje. Který se ale bohužel koná ve stejnou dobu jako hromada večírků na počest maturantů na konci školního roku. A nejhorší na tom je, že jí máma do mobilu nainstalovala sledovací aplikaci, aby mohla pohlídat každý její krok, když jsou s tátou na týden na služební cestě – takže by snadno zjistila, že od rána do večera neobráží všechny párty v sousedství, ale tvrdne na golfovém hřišti. Což by zase znamenalo přiznat, že to s tím tělocvikem fakt nezvládla, a to Olivie vážně nechce. Povolá na pomoc ostatní členy Fantastické čtyřky a domluví se s nimi, že zatímco ona bude na golfovém turnaji, oni tři budou u sebe na střídačku mít její telefon, aby to ve sledovací aplikaci vypadalo, že vymetá všechny párty v okolí jako správná maturantka. Kamarádi musí předstírat, že jsou Olivie, a psát si s její mámou. Která potřebuje vědět úplně všechno a ke každé situaci má dobrou radu. 😊 (Její komentáře jsou pro mě mimochodem asi top momenty knihy.) A co teprve, když jí začnou chodit zprávy od nějakého kluka! Dokážou přesvědčivě předstírat celý týden? A abych se vrátila k meteorologickému okénku na začátku – vydrží Olivie v tom vedru až do konce golfového turnaje? To zjistíte na začátku srpna! 😊 Obálku nám opět vytvořila úžasná a boží Dory Cizko.

A na jaké další knížky se můžete v průběhu léta těšit? Katka čte Vrány, Michal pokračuje v luštění šifer v pokračování Yorku a Terezu hrozně zajímá, Co se stane na Twitteru…

Mějte se krásně, užívejte si teplo a čtěte!

Adéla