Jak to vypadá, když uslyšíte Tlukot tisíců srdcí

Víkendovky

Dneska trochu výjimečně píšu blog už ve čtvrtek, protože jak si asi většina z vás všimla, začínají Velikonoce a s nimi spousta nepovedených (alespoň v mém případě) beránků, prstů zamotaných do pletené pomlázky (ano, opět můj případ), barvených vajíček, která nejdou oloupat (a následného vymýšlení, co všechno ještě lze z vajíček natvrdo udělat, aby se jich člověk konečně zbavil), podivných koledníků, kterým už je nějaký ten pátek a místo čokolády by raději chtěli „cokoli, co teče, a není to voda, hahahá“. Ale kromě toho je to taky doba, kdy má člověk trochu víc času na čtení (i když letos zdá se kvůli počasí odpadá možnost, že by si člověk sedl někam na lavičku do parku nebo do venkovní zahrádky nějaké kavárny a čtením tam strávil příjemné odpoledne). A já osobně se budu věnovat jedné novince celosvětově nesmírně populární autorky…

A pokud vás zajímá, o koho jde, vězte, že o nikoho jiného než o samotnou Kieru Cassovou, autorku, která se proslavila sérií Selekce. Její novinka se jmenuje Tlukot tisíců srdcí. A o čem kniha je? Princezna Annika žije pohodlný život, ale žádný přepych nemůže změnit skutečnost, že svůj osud nemá pod kontrolou. Po smrti její matky se otec změnil, najednou je z něj tvrdý člověk bez emocí, který jde jen za svým cílem. A tak pro svou dceru vymyslí osud hodný princezny – provdá ji za muže, vůči němuž ona necítí žádnou náklonnost, ale který pomůže upevnit moc a postavení královské rodiny. Ale čím víc Annika svého nastávajícího poznává, tím si je jistější, že spolu nejenže nikdy nemůžou být šťastní, ale ani se nejedná o člověka, který by byl prospěšný jejímu království a jejímu lidu. Na míle daleko od ní žije v drsných podmínkách Lennox. Svůj život zasvětil armádě a láska je pro něj jen pošetilou emocí, která mu nesmí bránit v boji za jeho lid. A jeho největším snem (a vlastně i podle něj nárokem) je vládnout Kadieru, malému království, jehož princeznou je… no, ano, Annika.

A když se ti dva za… dejme tomu dost zvláštních a podivných okolností setkají, je jasné, že si do oka příliš nepadnou, zvlášť když Lennox ukrývá jedno dost šílené tajemství o bývalé královně, Anničině matce. Nicméně čas, který jsou spolu nuceni strávit, přinese zajímavé zvraty. Jenže jak by mohlo mezi někým, kdo podle vás okupuje váš trůn, a někým, kdo se vám podle vás snaží ukrást trůn, panovat přátelství… nebo snad ještě něco víc? Jestli máte rádi romantické fantasy, udělejte si do kalendáře obří kaňku na 5. června!

A doufám, že se už těšíte na Svět knihy, který se letos opět uskuteční v mnoha stanech, stáncích, budkách a přilehlých prostorách na Výstavišti v Holešovicích a na kterém máte téměř stoprocentní jistotu, že potkáte někoho z CooBoo (to myslím jako varování pro vás, abyste se nás nelekli). A co kdo v redakci čte? Katka zjišťuje, jak si žijí Mladokrevní, Adéla přemýšlí Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech a Iveta si uvědomila, že Tentokrát je to doopravdy.

Užijte si Velikonoce a hodně čtěte!

Michal