Humbookový Sherwoodfest | Albatros media

Humbookový Sherwoodfest

Víkendovky

Co se mělo stát, stalo se. V sobotu odstartuje tak dlouho plánovaný HumbookFest. Do Prahy se pomalu slétají jako stěhovaví ptáci naši autoři. Kdybyste někde na ulici potkali vysokého potetovaného týpka, co vypadá, že by nejraději celou Prahu vypálil (i když jinak je to moc milý chlapík), tak vězte, že to Jay Kristoff nabírá inspiraci ke svým dalším knihám.

A kdybyste naopak viděli milou paní, která si podezřele dlouho prohlíží název obchodu Novák & Synové, tak to je pro změnu Mary A. Pearsonová, která přemýšlí, proč po jedné z jejích postav pojmenovali obchod. Nicméně autoři a celý HumbookTeam jen tak nebloumají po městě. Celý pátek naše spisovatelské hvězdy podepisují knihy, natáčí videa a tak vůbec se prezentují na všechny strany. A samozřejmě se těší na sobotu, kdy vypukne samotné festivalové šílenství. A já doufám, že se s vámi v sobotu uvidím. A kdybyste chtěli, klidně nás všechny zastavujte a ptejte se.

Ale samozřejmě nás nezaměstnává jen HumbookFest. Já jsem právě dočetl novou knihu od Meagan Spoonerové Sherwood. A jak už název napovídá, tentokrát se autorka pustila do předělávky příběhu (tedy spíš množství různých příběhů, které existují) o Robinu Hoodovi. Ale jak asi tušíte, v hlavní roli se tentokrát neocitne Robin, nýbrž jeho snoubenka Marian. Ta když se dozví, že Robin padl na křížové výpravě, aby ochránil krále, zhroutí se jí celý svět. Pouze on ji bral takovou, jaká je, pouze on jí slíbil, že ji nikdy nebude nutit dělat věci, které sama nechce, a pouze on ji miloval. A navíc hrozí, že její panství a všichni jeho obyvatelé, které přísahala chránit, skončí v žaláři pro neplacení absurdně vysokých daní. A tak Marian neváhá a jednoho z nich osvobodí. A aby ji nikdo nepoznal, vezme si Robinův starý zelený plášť. Ovšem její čin má nezamýšlené důsledky, protože krajem se rázem roznese zvěst, že Robin žije a jako duch se pohybuje Sherwoodem a pomáhá slabým a utiskovaným. A tak je Marian stržena proudem událostí, kdy se ona sama musí postavit celé světu i Gisbornovi, šerifově pravé ruce, který se rozhodl, že se s ní zasnoubí za každou cenu. Ale je pověst o Robinově smrti opravdu pravdivá? A co když to s legendami není úplně přesně tak, jak se vypráví? Meagan Spoonerová je skvělá spisovatelka a dokázala to už u předchozích knih, ale v Sherwoodu se překonala. Jestli si chcete tenhle úžasný příběh přečíst, zaškrtněte si v kalendáři 11. 11. 2019!

A jinak ostatní pilně korekturují – Katka knihu Feministky nenosí růžovou a jiné lži, Adéla se pustila do Polibku v Londýně a Tereza nás šéfuje a u toho po očku mrkná na Deník malého poseroutky 14.

Mějte se a čtěte!

Michal

VÍKENDOVKA!! Máte raději knižní hrdiny, nebo knižní padouchy?

Napište nám svou odpověď do komentářů. V pondělí vybereme jednoho z vás, který si bude moci přát knížku z CooBoo dle vlastního výběru.