CooBoo hledá talent už podruhé!

CooBooNews

Loni nás trochu vypekla pandemie, a tak jsme pokračování naší literární soutěže odložili, ale letos si hledání nových literárních talentů rozhodně nenecháme ujít! Chtěli byste vydat knihu? A chtěli byste se stát hvězdou příštího HumbookFestu nebo HumbookStage? Umíte nadchnout publikum pro svůj příběh? Pak rozhodně pokračujte ve čtení!

Letos to bude trochu jiné než na poprvé, máme totiž i téma. A rozhodli jsme se pro něco, co už víc než rok hýbe životy nás všech… Téma letošního ročníku CooBoo hledá talent zní:

LÁSKA ZA ČASŮ COVIDU

Chtěli bychom contemporary young adult příběh s milostnou linkou, jehož hrdinové se (podobně jako my všichni) musí vypořádat s nepříjemnostmi, které nám tahle pandemie hodila do cesty. Zavřené školy, omezení kontaktů s kamarády, rodinou, s láskou. Život tak trochu online. Nemožnost cestovat. Strach o blízké. Strach o sebe a o to, co vlastně bude s tímhle světem dál. Nechceme žádné apokalyptické vize, chceme příběh mladých lidí o tom, jak s nimi tenhle poslední rok zamával. Co to udělalo s jejich vztahy? Jak se dá vůbec za takových podmínek pěstovat láska a zamilování? A jaké to je žít pořád trochu na internetu?

 

Takže co je třeba udělat pro to, abyste se stali vydávaným autorem či autorkou v CooBoo? Tady máte návod!

1) Připravte si e-mail s předmětem „CooBoo hledá talent“

2) Připojte k němu (Word) dokument s těmito vyplněnými body:

Jméno a příjmení

Krátký medailonek o sobě (max. 500 znaků)

Název díla

Charakteristika a stručný obsah (anotace, max. 1800 znaků)

Co nejkompletnější rukopis (max. 450 tisíc znaků)

Vámi vybranou ukázku z rukopisu, která nás určitě zaujme (max. 9000 znaků)

Krátké video (max. 5 minut), na kterém budete vy hovořit a představíte knihu, příběh i sebe! (kreativitě se meze nekladou)

3) Přiložte podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů

4) E-mail se vším, o čem tady píšeme, pošlete na [email protected].

E-mail nám zašlete do 15. 8. 2021 a pak už to bude na nás... Do konce září 2021 vybereme tři finální rukopisy, které poputují k naší odborné porotě, ve které bude třeba i Júlia Matulová, jejíž Spící Beatrice byla prvním vítězným rukopisem naší soutěže. Porota o vítězovi rozhodne do 2. 10. 2021 a vyhlášení proběhne na HumbookFestu na podzim. Oceněný autor či autorka zároveň získá odměnu ve výši 15 000 Kč.

Jaké jsou další podmínky?

  • Rukopis musí být v českém jazyce a nesmí být nikde publikovaný
  • Účastník musí dovršit v den uzávěrky 15 let, nebo mít souhlas rodičů

Pořadatel soutěže je Albatros Media a.s., Na Pankráci 30/1618, 14000 Praha 4, IČ 283 77 141 a redakce CooBoo si vyhrazuje právo nevyhlásit vítěze.

 


Doplnění ke CooBoo hledá talent

Milí čtenáři a čtenářky, potenciální autoři a autorky. Všimli jsme si pozdvižení, které vzbudilo vyhlášení naší literární soutěže CooBoo hledá talent, a je nám jasné, že je nutné nějaké naše další vyjádření. Popravdě, jsme rádi, že to vzbudilo takový rozruch :D.

O zvoleném tématu jsme dlouho přemýšleli a chtěli jsme něco, co bude trochu kontroverzní. Co bude rezonovat knihomolskou komunitou i společenskou scénou. A zdá se, že se to už teď podařilo. Koronavirus a vše s ním spojené je zkrátka velké téma, které tu s námi ještě chvíli bude, ať už chceme nebo ne. A nám v CooBoo připadá důležité reagovat i na tyto aktuální situace. Rozumíme, že spousta z vás má toho všeho, co se děje za poslední rok, už plné zuby. Věřte nám, my taky. A právě proto nám to přišlo jako dobrý podnět k psaní. K popsání toho, jak jste to prožívali, jak jste se cítili. Že jste v tom nebyli sami, i proto by podle nás taková kniha měla vzniknout. Pro někoho možná i z terapeutických důvodů. A taky protože žijeme v období, které se rozhodně zapíše do historie. Byla by škoda nenechat někoho z vás k tomu přidat pár písmen. Navíc už máme v mailové schránce hned několik fakt zajímavých rukopisů (takže ti z vás, kteří pořád váhají a bojí se, že téma změníme – nebojte, nezměníme, pište!)

A teď pokud jde o termín, chceme ještě jednou a hodně nahlas zdůraznit, že v podmínkách stojí, že rukopis má být co nejkompletnější. To neznamená kompletní. Opravdu nečekáme, že někdo za tak krátkou dobu hodí na papír celý román. Šlo nám o to, aby nám nechodily pouze náměty rozepsané na dvě stránky. Z toho se styl psaní autora vážně nepozná. Takže pokud máte chuť a nápad, pište a pošlete, co budete mít hotové. Moc se na vaše příběhy těšíme!

Vaši Kubulíni